İSTANBUL ÜLKÜ OCAKLARINDAN DEV PROJE

İSTANBUL ÜLKÜ OCAKLARINDAN DEV PROJE

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tanıttığı yeni projeyle İstanbul'da bulunan ilçe ocak başkanlıklarına hükümette bulunan bakanlıklara benzer olarak gölge bakanlıklar kurma görevi verdi.

Ocak başkanlarının gölge başbakanlığı nezdinde gölge bakanlar kurulu kurulacağı belirtildi.

 Proje kapsamında ilçe ocak başkanları gölge başbakan olacak. İlçe Ocak başkanlarının gölge başbakanlığı yönetiminde Ülkücü gençlerin gölge bakanlıkları paylaşacağı belirtildi. Bakanların görevlerini araştırarak, mevcut çalışmaların ve bunun yanı sıra geleceğe yönelik ne gibi projelerin hayata geçirilebileceğinin analizlerinin yapılacağı beyan edildi. Türkiye siyasetini gelecekte şekillendirecek ve ülkesinin küresel güç olması yolunda mücadele edecek gençlerin şimdiden kendilerini bu görevlere hazırlaması maksadıyla projenin hayata geçtiği belirtildi. Yapılan çalışmaların ve ortaya çıkan önerilerin sene sonunda yapılacak olan çalıştayda toparlanarak bir bildiri haline getirileceği de belirtildi.

 Ahmet Yiğit Yıldırım yaptığı açıklamada genç yaştan itibaren ülküdaşlarımızın nitelikli bir şekilde yetiştirilmesi ve vizyon sahibi olabilmeleri için her geçen gün çalışmalarının devam etmekte olduğunu söyledi. Bu kapsamda gölge bakanlar kurulu projesi ile ileride Türkiye’yi yönetecek ve dünya siyasetine yön verecek genç kadroların bu projelerde görev alıp kendilerini yetiştirmesi ve geliştirmesini amaçladıklarını belirtti. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.