KİLİS ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI

KİLİS ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI

Kilis Ülkü Ocakları Üniversite Asena Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla karanfil dağıttı ve bir basın açıklaması yaptı.

Kilis Ülkü Ocakları Üniversite Asena Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla karanfil dağıttı ve bir basın açıklaması yaptı.

Şehir merkezinde sokak sokak, ev ev ziyaretler gerçekleştirerek, kadınlara karanfiller verildi. Gün münasebetiyle Ocak Başkanı İbrahim Halil Yılmaz imzasıyla da bir basın açıklaması yayınlandı, işte bu açıklama: Hz. Adem'in kaburgasından yaratılan kutsal varlıktan, yumrukların hedef tahtası olan çağdaş hayvanlığa uzanan dönemde insan olmaktır kadın. İslam dini, kadına en büyük değeri vermiştir. '' Kadınların haklarını gözeltmenizi ve bu konuda Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız...'' diye bir ses yükselir Arabistan çöllerinden. Küçük kız çocuklarının diri diri gömüldüğü yıllarda haklarını söyleyen bir Nebi, Hakk sözleri. Her gün, her sabah, her dakika insanları doğuran bu kutsala nedir bu kadar kin? Buğday ver aş eder, oba ver yurt eder, oğul ver devlet eder! Eskiler mi güzeldi yoksa eskiden insanlık mı güzeldi? Kadınlara verilen değerlerini hep üstün tutmuşuzdur Yaradanın kelamını okuyarak. Kürşat doğurmuş ana Tanrı Dağlarında yiğit olmuş, alparslan doğurmuş ana kafire karşı sultan olmuş, Mehmet doğurmuş ana peygamber duası alan Fatih olmuş, Kemal doğurmuş ana zalime karşı gelen Anadolu aslanı olmuş, Ali Arslan doğurmuş ana Sultan Alparslana denk yiğit olmuş... Ve niceler doğurmuş analar. Kaç yiğit kaç arslan parçası... Ne zaman İslam ahlakı ve Türk geleneğinden kopmuşuz o zaman başlamış içimizden kopmalar. İlk önce onurumuzu yitirmişiz sonra saldırmışız narin, ürkek bedene. Geçmişe bakmayıp geleceğimizi kayıp etmişiz. İçimizde ki meleği kovmuş ruhumuzu şeytana satmışız. Kadınlarımıza karşı elimiz kalkmış, kalplerini kırmışız. Her ne zaman kendi muhasebemizi yaptığımızda o zaman anlarız ki, kadınların insanlık için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu. Tek yapmamız gereken insanın içinde ki duygularını kadınlara karşı iyi iletmelerinde. Hz. Peygamberimizin (sav) ''Cennet annelerin ayaklarının altındadır.'' sözünü muhatap bilen bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlarım.   İbrahim Halil Yılmaz Kilis Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı   ülkü ocakları kilis 4   ülkü ocakları kilis 3   ülkü ocakları kilis 2  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.