KIRIKKALE ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANLIĞI RAMAZAN MESAJI

KIRIKKALE ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANLIĞI RAMAZAN MESAJI

İslam âlemi mübarek Ramazan-ı Şerifi idrak etmenin heyecanını yaşıyor. Bu mübarek ayın, mü’minler için çok ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır.

Müslümanların nefislerini terbiye etmesi, günahlardan yüz çevirmesi, dayanışma ve yardımlaşmanın artması açısından son derece verimli bir ay olan Ramazan-ı Şerif’in, Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 

Bilindiği üzere, İslam coğrafyası kan ve gözyaşı selinin ortasında bulunmaktadır. Müslümanların birlik içerisinde hareket etmemesi, liyakat sahibi olmayan yöneticilere sahip bulunması ve küresel sömürü güçlerinin tezgâhları; İslam âleminin başına gelen felaketlerin sebepleri arasındadır. Hemen her gün Müslümanların maruz kaldığı ölüm, sürgün, yağma ve açlık haberiyle muhatap olmak, bizleri derinden yaralamaktadır.

 

Temennimiz bu mübarek günlerde acının ve gözyaşının İslam âleminden uzak olması adınadır. Ortak akıl ve hissiyatla, birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

Bu kutsal ayın milletimize ve ümmetimize birlik, beraberlik, uyanış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor ve Tüm Türk İslam Aleminin Ramazan-ı Şerifini en kalbi hislerimizle kutluyoruz.

 

 

KIRIKKALE ÜLKÜ OCAKLARI

İL BAŞKANI

ALİ GENÇTÜRK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.