Kütahya Ülkü Ocakları Yardım Evi Açtı

Kütahya Ülkü Ocakları Yardım Evi Açtı

Kütahya’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerimize sosyal market hizmeti görecek olan YARDIM EVİ – KÜTAHYA dualarla açıldı.

Kütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Sn. Serdar Akkoç , MHP İl Yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Sn. Ferhan Ferhan Yildirim, MHP Kadın Kolları Başkanı Sn. Kadriye Kara, 23. ve 24. Dönem Kütahya Mv. Prof. Dr. Sn. Alim IŞIK, Seyitömer Bld. Başkanı Sn. Halil Öztürk, Türkiye Kamu Sen Başkanı Sn. Mehmet Karabekir, MHP İl Genel Meclis Üyelerimiz, MHP Belediye Meclis Üyeleri,Çok sayıda Ülkü Ocaklı ve Milliyetçi Hareket Partilinin katıldığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Yardım Evi’nin anlam ve önemine dair bir açılış konuşması yapanKütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Akkoç; “Aslında her şey küçücük bir Bayırbucak Türkmeni’ne oyuncak götürmekle başlamıştı.  Ve sonra çocuk “EKMEK” dedi, bükerek boynunu. Ayaklandık topyekun.Tok yatamadık aç yatanları gördükçe Ve sonra Asrın Hızır Sultanları yetişti imdadımıza; Aşsıza aş oldular, dertliye deva. Yorgan olup ısıttılar üşüyen yürekleri. Oyuncak oldular Türkmen balalarının ellerinde Afgan bir annenin sofrasına katık oldukları gibi.Kah yüzünde tomurcuk olup açtılar ak sakallı dedelerin.Kah ayağına patik oldular koca ninelerin.İlaç oldular çocuklarımıza.Kül kokan evler Gül koktu ansızın.Ve sonra peşpeşe keşfeder olduk Kütahya’nın garipleriniİlçe ilçe, köy köy Kütahya’nın her yerinden destek yağdı ihtiyaç sahiplerimiz için. Susmak bilmedi telefonlarımız.Evet bu Asrın Hızır Sultanları’nın projesiydi.Evet bu bir ÜLKÜ OCAKLARI projesiydi.Ve bu proje için Yardım Toplama Merkezine ihtiyacımız vardı.Kısa zamanda o da oluşturuldu.Evet her şeyin bir oyuncakla başladığı bir projeKütahya Ülkü Ocakları – YARDIM EVİ’ne dönüştü.Kütahya Ülkü Ocakları – YARDIM EVİ Kütahya’mıza ve camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

Açılış duası MHP Kütahya Mv. Adayı Sn. Osman ERTÜRK tarafından yaptırıldı.Temsili açılış için kurdele kesiminin ardından Kütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Akkoç tarafındanmisafirlere YARDIM EVİ tanıtıldı.Etkinlik; ikramlar ve hatıra fotoğrafları ile tamamlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.