Malatya Konak Ülkü Ocakları Açıldı

Malatya Konak Ülkü Ocakları Açıldı

Malatya’nın Yeşilyurt merkez ilçesine bağlı Konak beldesine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı açıldı.

Özellikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında gerçekleştirilen açılış törenine Malatya Ülkü Ocakları, Malatya Türk Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetimi katıldı.

Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinin yanı sıra tarih öğretmeni olan Fevzi Şahin, Ülkü Ocakları’nın çağımızın eğitim meşalesi olduğunu belirterek: “Milli ruhun milli idealler doğrultusunda şekillendiği önemli kurumlarımızdan bir tanesidir. Ocaklarımızda kendi tarihini bilen, kendi geçmişini bilen kendi geçmişiyle ve kültürüyle barışık yüreği nasırlaşmamış, cesareti prangalanmamış bir Türk Gençliğini idealleri doğrultusunda yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 2023 Lider Türkiye’nin lider kadrolarının yetiştirileceği, Türklüğün unutulmuş vasfını geleceğin medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacağına inanan, nitelikli ve donanımlı, temelinde dalkavukluğun olmadığı, duvarlarında riyakârlığın olmadığı, tavanında da yalanın olmadığı bir gençlik yetiştirmek arzusundayız. O yüzden Ülkü Ocakları peygamber ocağı kadar kutsal, halimler tekkesi kadar mübarek ve asker ocağı kadarda disiplinli yerlerdir. Konak Ülkü Ocaklarını açmamızdaki gaye özelliklerini saydığımız bu nesli yetiştirmektir” dedi.

Açılış gününü özellikle Cumhuriyet Bayramında gerçekleştirdiklerini söyleyen Şahin: “Bugün 29 Ekim, Cumhuriyetimizin sene-i devriyesinin 93. Yılıdır. Bu da bize ayrı bir coşku ayrı bir gurur veriyor. Atatürk ilke ve inkılâplarının yaşadığı ve cumhuriyetin temel niteliklerinin ruhunun yine var olduğu yer Ülkü Ocaklarıdır. İnanıyoruz ki Ülkü Ocakları Türkiye Cumhuriyetinin tapusudur. Konak’ta açtığımız bu ocakla birlikte bu tapunun daha da sağlamlaşmasını sağladık. Konak beldemizin gençlerinin gözlerindeki ışık bu tapunun daha da sağlam temeller üzerine kurulduğunu gösteriyor. Bu vesileyle bizlere bu cumhuriyeti kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizin ruhları şad olsun, Konak Ülkü Ocakları vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun” dedi.
​Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Konak Ülkü Ocakları Başkanlık görevi Hüseyin Mutlu’ya teslim edildi. Mutlu, Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerimi öperek görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.