Muğla Ülkü ocaklarından toplu sünnet

Muğla Ülkü ocaklarından toplu sünnet

"Muğla Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından toplu sunnet şöleni düzenlendi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in de katıldığı sünnet şöleninde 25 çocuk sünnet ettirildi."

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önünde konvoy ile başlayan Toplu Sünnet Şöleni Menteşe İlçesi Sosyo Kültürel alanda çeşitli etkinliklerle devam etti. Toplu Sünnet Şöleni Etkinliği'ne Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP'li Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Eğitim Sen Muğla Şubesi Başkanı Mürsel Özata, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, partililer, sünnet çocuklarının aileleri ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.

Mevlidi Şerif ile başlayan sünnet töreni daha sonra mehter marşı ve çeşitli etkinliklerle devam etti. Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, tarihin hududu ne olursa olsun en evvel Türkiye'nin istiklalini, temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlar ile mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir" uyarısı ile sözlerine başlayan, Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel, "Ülkü ocaklarını doğrudan doğruya bu konuya vazifeli kılmıştır. Türk milletinin asil evlatları her yönü ile kim olduğunu bilmeli, kültürünü tanımalı, tarihini anlamalı, ve geleceğini bu yönde planlamalıdır. Bu bağlamda Ülkü Ocakları olarak çocuklarımıza ve gençliğimize yönelik, Cumhuriyetimizin emanetçisi çocuklarımız için Nutuk, Kutadgu Pilig, Dede Korkut, Bilge Türk, Dönence ve Ülkü Ocakları dergisi gibi çok kıymetli eserleri yayın hayatına sunmuş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra Ülkü Ocakları çatısı altında çevrecilikten geleceğe, teknolojiden, edebiyattan sanata, kültürel faaliyetlerden sportif faaliyetlere kadar birçok alanda bireysel ve toplumsal, projelere imza atılmaktadır. Bu manada kutlu ocağımız çocuklarımıza, ailelerimize, milletimize ve devletimize karşılıksız sevgi ve sadakat bağını kaybetmeden her alanda hizmetkar olmaya devam edecektir.
Bugün burada Hz. İbrahim'den başlayarak yüce dinimiz İslamin mirası ve Peygamber efendimizin de ümmetine yani bizlere emaneti olarak kabul ettiğimiz sünnet geleneğini infa etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Dini bir vazifenin yanında, kültürel olarak da sünnet geleneğini yaşatmak aynı zamanda birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve hoşgörü iklimini ayakta tutmak demektir. Manevi duygularımızı perçinleyen ve bizlerin gözünde evlatlarımızın ne kadar değerli olduğunu onlara hissettiren bu anlamlı günde buluşmanın heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Çocuklarımızın ve onları yetiştirecek olan güzide anne ve babalarımızın mutluluklarına ortak olmak, daha coşkulu bir şekilde bu saadeti paylaşmak Muğla Ülkü Ocakları adına bizlere tarifsiz sevinçler vermektedir. Kıymetli misafirlerimiz dünya devletlerinin en şerefli bir ailesi olarak Türk Milleti mevcudiyetini, istiklalini ve yüksek medeniyet değerlerini en yeni kuşakla beraber çağlar ötesine ulaştırmakta mecburdur. Bu bakımdan kıymetlerin en yükseğine layık olan Yüce Türk milletinin minik evlatları için millet ve devlet hayatımız içerisinde yetişkin bireyler ve aileler olarak üzerimize ağır sorumluluklar düşmektedir. Minik evlatlarımızın kendilerini bilmeye başladıkları yaşlardan itibaren aileleri ve Sosyal çevreleri ile olan bağları İletişimleri ve yaşayacakları çağa uyum sağlama süreçleri ileri de nasıl bir birey olacaklarını temelini oluşturmaktadır. Konuşmaların ardından Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel ve Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MKP'li Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ve partililer sünnete katılan 25 çocuğa çeşitli kitaplar ve hediyelerin yanı sıra altında taktılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.