OLCAY KILAVUZ ÇUKUROVA'DA!

OLCAY KILAVUZ ÇUKUROVA'DA!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Ülkü Ocakları Adana ve Osmaniye İl Başkanlıklarının yaptığı etkinliklere katıldı.

İlk olarak Adana'ya Gelen Kılavuz Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı'nın oğlu Manas'ın sünnet merasiminde kirveliğini yaptı. Sonrasında MHP Adana İl Başkanlığını ziyaret eden Olcay Kılavuz MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ile görüştü. Parti ziyareti sonrası Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı binasına gelen Genel Başkan, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı ve yönetim kurulu üyelerinden çalışma ve projeleri ile ilgili bilgi aldı.

KILAVUZ ocak ziyareti sonrası on binlerce Adanalının katıldığı Uyuşturucuya Hayır Yürüşüne katıldı. Yürüyüş bitiminde Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı tarafından tertip edilen Uyuşturucuya Hayır Açık Hava toplantısında söz alan Kılavuz: Türk Milletinin teminati olan Türk Gençliği'nin Uyuşturucu ve Madde bağımlılığına esir olmasına müsaade etmeyeceğimizi ve gençliğimize sonuna kadar sahip çıkacağız ifadelerini kullandı.

Adana ziyaretlerini tamamlayan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Osmaniye'ye geçti. Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Hasan Şahin Ceylan ve on binlerce ülkücü tarafından karşılanan Kılavuz Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı tarafından Osmaniye Cumhuriyet meydanında düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik şölenine katıldı.

 

Kılavuz Osmaniye’deki konuşmasında:

 

Malumunuz olduğu üzere gerçekten devlet ve millet olarak çok zor günler yaşamaktayız. Tabiri yerindeyse bir varlık-yokluk mücadelesi veriliyor. Milletimize yönelmeyen saldırı kalmamıştır. Milletimize yapılmayan ihanet kalmamıştır. Milletimiz işin açıkçası gerçekten yorulmuştur. Her türlü felaketle karşılaşmıştır. Özellikle son yıllarda maalesef yüreklerimiz yanmıştır. Osmaniye tabiri yerindeyse bir aslan yatağı gibi binlerce evladını toprağa vermiştir. Cenab-ı Allah her birine rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Acılı ailelerine Rabbim sabırlar ihsan eylesin. Milletimize sabırlar ihsan eylesin.

Biz ülkücülerin önceliği vatandır, millettir, devlettir, bayraktır, mukaddesattır. Bugün karşı karşıya kaldığımız ortam ise tam manasıyla her türlü ihanet ve felakettir. Şehrinde bulunmaktan büyük şeref duyduğumuz Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin şimdiye kadar üzerimize yönlenen tehlike ve tehditler karşısında göğsünü siper ederek her türlü siyaset üstü öngörüsüyle birlikte aslında bakarsanız milletimiz bir nefes almıştır.

 

‘’VATANI OLMAYANIN HİÇBİR ŞEYİ OLMAZ!’’

Bakınız uzakta değildir. Hemen yanı başımızda bir Suriye örneği vardır, Irak örneği vardır. Ortadoğuda yaşananları hepiniz takip etmektesiniz. Bir buçuk milyon insan Suriye'de öldürülmüştür. Türkiye'de üç buçuk milyon sığınmacı insan vardır. Ve malesef sayısız analar bacılar çocuklar bebekler kanlar içerisinde kalmıştır, enkazlar içinde kalmıştır. Yuvaları yıkılmıştır. Bazen Türkiye'ye gelip umut yolculuğu yaparak denizden Avrupa'ya açılmaya çalışanları görüyoruz. Kimisi boğuluyor. Binlercesini biliyoruz. Kimisi denizin kıyısına vuruyor. Her yerde ifade ediyorum, bodrum sahiline vuran bir Ayhan bebek vardı, yine bir Ümran bebek vardı kanlar içerisinde kalan. İşte vatansızlığın resmi devletsizliğin resmi o yavrucaklardır. Vatanı olmayanın hiç bir şeyi olmaz devleti olmayanın hiç bir şeyi olmaz.

 

‘’LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ BEY’İN BAŞINI DİK TUTACAĞIZ!’’

Bildiğiniz üzere hareketimizi içten içe bölmeye parçalamaya çalışan gafillerin varlığı söz konusudur. Ama yine Allah'a şükürler olsun. Bu Allah'ın davası bu efendimizin yolu olarak baş koyduğumuz, milletimizin devletimizin sevdası olarak başımızı koyduğumuz bu dava liderimizin öncülüğünde hainlere geçit vermemiştir. Hatırlayınız çıktığımız kutlu yolla hiç bir alakası olmayanlar her türlü tuzağı ortaya koymuşlardır. Birliğimizle beraberliğimizle kardeşliğimizle dimdik durduk.

Hiçbir şekilde şehidimizi, kutsalımızı, davamızı bilmeyen birileri çıkmıştır MHP'ye liderlik olmak adına ahlaksızlıklar yapmışlardır. Hani neredeler şimdi? Hdp ile yani pkk ile omuz omuza yürüyorlar.Dün Başbuğ Türkeş diyorlardır. Şimdi sözde Cumhuriyetçi olan özde aklını fikrini Kandile kiralamışlarla birlikte yürüyorlar. Dış odaklarla beraber hareket ediyorlar. Biz bunların ne olduğunu dün biliyorduk. Ne olursa olsun asla onlara geçit verilmeyecektir. Allah'a şükürler olsun kurdukları oyun başlarına dönmüştür. Bugünden sonra herkes her şeyi daha iyi görmektedir.

Bize düşen ise  Efendimizin buyurduğu gibi ''iki günü eşit olan ziyandadır'' diyor. Dolayısıyla Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emaneti olan şehitlerimizin emaneti olan Milliyetçi Hareket Partisine ve Ülkü Ocaklarımıza canı yürekten sahip olmamız gerekiyor korumamuz kollamamız gerekiyor. Çünkü bizim şehitlerimize karşı ödeyemeyeceğimiz kadar borcumuz vardır. Türk Milletine yeminimiz sözümüz vardır. Ayrılıkta azap vardır birlikte rahmet vardır. Efendimiz buyuruyor iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi gerçek manada sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Onun için vatanımız devletimiz bayrağımız için bizim daha fazlasıyla birbirimizi sevmemiz dolayısıyla hedefe ulaşıp muzaffer olmamız gerekiyor. Çok kıymetli ülküdaşlarım Osmaniye Milliyetçi-Ülkücü Hareket adına çok kıymetli bir şehirdir. İlk şehidimiz rahmetli Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizin şehitlerimizin memleketidir. Beraberinde Liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin memleketidir. Burada bize düşen liderimizin alnını ak başını dik tutmaktır. Çünkü o bizim alnımızı ak başımızı dik tutuyor

 

‘’TÜRKİYE’NİN SİGORTASI ÜLKÜCÜLERDİR.’’

Türkiye'yi de bir Suriye bir Irak yapmak istiyorlar. Ortadoğu ülkesi haline dönüştürmek istiyorlar. Ama bu hainlere Allah'ın izniyle asla geçit vermeyeceğiz. Milliyetçi-Ülkücü Hareket olduktan sonra ne kadar ihanet varsa asla geçit verilmeyecektir. Mukaddesatımıza dil uzatanların dillerini kopartmak hepimizin namus borcudur. Bizim varlığımız devletimizin ebed müddetliğidir. Bizim yani Milliyetçi-Ülkücü Hareketin varlığı, dirliği Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız ve hür bir şekilde sonsuza kadar yaşaması demektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin varlığı ayyıldızlı bayrağımızın gönderden inmemesi demektir. Ezanlarımızın dinmemesi demektir. Onun için hem içerdeki hem dışarıdaki hainlerin tek bir amacı vardır. Öncesinde Milliyetçi-Ülkücü Hareketin içini karıştırmaktır. Çünkü bütün değerlerimizin sigortası koruyucusu kollayıcısı Milliyetçilerdir, Ülkücülerdir.

 

ÜLKÜCÜ GENÇLERDEN SÖZ İSTEDİ

Burada genç kardeşlerimden söz almak istiyorum. Siz her biriniz dokuz tane vatandaşımızdan partimizin adayları ve cumhur ittifakına destek vermek adına söz veriyor musunuz? Söz bizim anlayışımızda namustur. Türk Milleti de namus için yaşar. Her bir kardeşim bu nedenle herkese Milliyetçi-Ülkücü Hareketi anlatmalıdır. Her birimizin insanlara Milliyetçi Hareket Partisini anlatmalıyız Ülkücü hareketi anlatmalıyız. Partimizin ve hareketimizin milletimizin teminatı olduğunu taşıyıcı unsuru olduğunu anlatması gerekir, 15 Temmuz gerçeklerini anlatması gerekir. 15 Temmuz'da milletimizin boynuna yağlı urganı geçireceklerin başına Milliyetçi-Ülkücü Hareketin lideri Devlet Bahçeli Beyefendinin sergilediği tavrı sizin anlatmanız gerekir. Bunu şehitlerimiz için yapmalıyız. Biz Ülkücü Türk Gençliği olarak doğu batı kuzey güney demeden Allah için adaylarımız kim olursa olsun sahip çıkacağız destek vereceğiz bu boynumuzun borcudur.

 

15 TEMMUZ GECESİNİ HATIRLATTI

Şehrinde bulunmaktan büyük şeref duyduğumuz Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin şimdiye kadar üzerimize yönlenen tehlike ve tehditler karşısında göğsünü siper ederek her türlü siyaset üstü öngörüsüyle birlikte aslında bakarsanız milletimiz bir nefes almıştır. Hatırlayınız 15 Temmuz gecesini. Bir tarafta cumhurbaşkanlığı bombalanıyor, Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanıyor, MİT bombalanıyor, TBMM bombalanıyor böylesi bir kara gün yaşanıyor. Kimin nerde olduğu da çok belli değil. Ama Osmaniye’nin büyük yiğit evladı evinden çıkıyor ve aracını kullanana sorduğumuzda, nereye gidiyorsun denildiğinde şüphesiz demokrasinin beşiği olan partimizin genel merkezine gidiyoruz diyor. Her türlü siyasi çıkarı menfaati bir tarafa bırakarak devletimizin ve milletimizin yanında kayıtsız şartsız net bir şekilde olduğunu haykırıyor. Seçilmiş olan meşru hükumetin yanındayız darbe kabul edilemez diyor ve bütün darbeci hainlerin alçakların hayalleri başına yıkılıyor. Allah muhafaza o gün liderimizin Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi bu ifadeleri paylaşmasaydı, açıklamasaydı bugün devlet ne haldeydi, millet ne haldeydi vatan ne haldeydi. Uzakta değil sınırlarımızda Pyd, Ypg, Daeş bütün memleket millet düşmanı zalimler hazır beklemekteydi. O gün MHP Genel Merkezinin ışıkları yandı ve bütün şerefsizlerin akılları başlarından alındı.

 

‘’LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ BEY HEP HAKLI ÇIKMIŞTIR.’’

 

Özel Harekat Daire Başkanlığına atılan o bomba pkk terör örgütüne dahi atılmamıştır. TSK'nın kayıtlarında ortaya çıkmıştır. Geçtiğimiz günlerde bir savcı beyle konuşmamızda oraya atılan bombaların sonucunda Allah'ın aslanları yiğit Hamzalar maalesef paramparça oldular, memleketlerine yumruk kadar gittiler bedenleri eridi, yer eridi. Oradaki binalar yerle bir edildi. Milletimize bomba yağdıranlar, memleketimize her türlü alçaklığı yapanlar şimdiye kadar hep hizmet dediler, hikmet dediler himmet dediler en büyük şerefsizliği yaptılar. Ama yıllar önce Milliyetçi-Ülkücü Hareketin ve Türk Dünyasının Bilge Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi dedi ki bunların ne olduğu belli değildir dikkat etmek gerekir. Eğer ki kendilerinden emin iseler buyursunlar gelsinler Türkiye'ye dedi. O zaman Sayın Devlet Bahçeli Bey'in sözlerini ülkücüler evlatları dava arkadaşları biliyordu. Her zaman olduğu gibi yine haklı çıkmıştır. Ne zaman devletin milletin adına yapmış olduğu bir açıklaması söylemi var ise haklılığını ortaya çıkarmıştır.

 

‘’ASLİ VAZİFENİZ EĞİTİM HAYATLARINIZDIR.’’

 

Her şeyden evvel sizlerin asli vazifeniz eğitim hayatlarınızdır. Her bir kardeşim lisesinde üniversitesinde parmakla gösterilen hayranlık duyulan başarılı öğrenci olmak zorundadır. Ülkücü başarısız olamaz. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ifade ettiği gibi benim dava arkadaşım yüksek vasıflı Türk olmak zorundadır. İlimde bilimde teknikte sanatta ticarette her alanda ülküdaşlarım Türk gençliğinin önderleri olmak zorundadır. Siz çağımızın her türlü felaketine karşı iman yolcusu feraset sahibi kişilik ruhuna sahip beşikten mezara kadar adam gibi yaşayan milletimizin kahramanlarısınız.

 

‘’SİZLERE İNANIYOR VE GÜVENİYORUM.’’

 

Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Sizlerden beklentimiz büyüktür. Sizlerden Türk Milletinin ve Türk Dünyasının beklentisi büyüktür. Size her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Her nerede bir Türk var ise hepsinin siz bayrak sevdalısı kuran sevdalısı gençlere ihtiyacı vardır. Her biri Türk Milliyetçilerini beklemektedir. Biz sadece burada kendimizi düşünen insanlar olamayız tüm soydaşlarımızı gardaşlarımızı dindaşlarımızı düşünmek zorundayız. Bizim onlara karşı da tarihi sorumluluğumuz vardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.