OLCAY KILAVUZ: HALEP’TE ÖLEN İNSANLIK

OLCAY KILAVUZ: HALEP’TE ÖLEN İNSANLIK

Suriye’de, diktatör rejim ile muhalifler arasında yaşanan çatışmalar gün geçtikçe şiddetleniyor. Rusya’nın ve İran’ında desteğini alan Esad rejimi, hergün yeni bir katliama imza atıyor.

Muhaliflerin merkezlerinden ve Suriye Türkmenleri’nin kültürel başkenti olan Halep, bu katliamlara en fazla tanıklık eden yerleşim yerlerinin başında geliyor. Ruslar’ın hava saldırıları ile hayalet şehire dönen şehirde, İran milisleri ve rejim askerleri ise ilerleyişini sürdürüyor. Dört ayı aşkın bir süredir kuşatma altında olan Halep’teki zulme karşı, şehrin demografik yapısının değiştirilmesi konusunda hem fikir olan sözde medeni dünya tepkisiz kalmaya devam ediyor. İnsan hakları savunucuları sükutlarını devam ettirirken, nice canımız toprağa düşüyor. Kuşatma sebebiyle; erzak, su ve sağlık sorunlarının had safhaya ulaşırken, insanlar kadın, çocuk, yaşlı demeksizin açlık ile imtihan edilmeye, Rus uçaklarının bombardımanı altında can vermeye terk ediliyor.

Ümran bebekleri katleden, Elif’lerimizi ata topraklarından göç etmek zorunda bırakan, bu cani saldırıların hedefinde yine vatanlarını savunan Türkmen soydaşlarımız var. Katil Rus uçakları, 26 Kasım’da gece saatlerinde Türkmen birlikleri olan Muntasır Billah Tugayı ve Fatih Sultan Mehmet Tugayları’nın karargahlarını hedef aldı. Soydaşlarımızla yaptığımız görüşmede, sadece karargahlarına yapılan bombardıman sonucu Muntasır Billah Tugayı’nın 14, Fatih Sultan Mehmet Tugayı’nın ise 2 şehit verdiği belirtildi. Şehrin doğu kesimi, zulmün pençesi altına girerken, yine bedelini Türkmenler ödedi.

Ülkü Ocakları olarak, yaşanan gelişmeleri yakınen takip etmeye ve emperyalist dünya düzenine karşı Halep’in haykıran sesi olmaya devam edeceğiz. Ne Halep’ten ne de uğruna binlerce şehit verdiğimiz ve bedel ödemeye devam ettiğimiz vatanımızın bir karışından vazgeçmeyeceğiz. Bu vesile ile başta Türkmen karagahlarına yapılan menfur saldırılar sonucu şehit düşen soydaşlarımız ve Fırat Kalkanı Operasyonunda şehadete varan askerlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Büyük Türk Milleti’ne sabırlar diliyorum. İnanıyorum ki, vatanları ve namusları için canlarını veren soydaşlarımız şehit, onların mücadelesini kaldıkları yerden devam ettirenler ise gazidir. Hakk olan elbet batıla karşı galip gelecek ve Türk varlığına karşı soykırım uygulayanlardan bu vahşetin hesabı sorulacaktır.

“Zafer Her Zaman, Allah’a İnananlarındır!”

Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.