OLCAY KILAVUZ:  'HÜKÜMET TÜRKMEN ÇIĞLIĞINI DUYMUYOR'

OLCAY KILAVUZ: 'HÜKÜMET TÜRKMEN ÇIĞLIĞINI DUYMUYOR'

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkmen soydaşlarımızın modern dünyanın gözleri önünde katledildiğini belirterek, AKP hükümetinin Türkmenlerin bu çılgınlığını görmediğini ifade etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türk Dünyası'nın sorunlarına dair çok önemli açıklamalarda bulundu.
 
Olcay Kılavuz, "Suriye Türkmenleri'nin Çanakkalesi olarak nitelendirilen, atalarımızın emaneti ve milletimizin kadim vatanının parçası olan Türkmendağı, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine adeta ateş çemberine dönmüştür. Aralıksız devam eden hava saldırılarında özellikle iki günden beri bir artış yaşanırken diğer yandan İran'ın ve Lübnan Hizbullahı'nın da desteğiyle zalim rejim askerleri neredeyse Türkmen köylerinin tamamını ele geçirmiştir" dedi.
 
Kılavuz şöyle devam etti:
 
"İnsanlıktan nasibini almamış, kirli zihniyetini yüce dinimizin adıyla gizlemeye çalışan IŞİD terör örgütüne yönelik olduğu ileri sürülen Rus hava saldırılarının en büyük hedefi Suriye Türkmenleri ve Türkmendağı bölgesi olmuştur.
 
İki gün içerisinde bu kahpece saldırılar daha da artmış, Türk düşmanı bu paslı zihniyetten yüz bulan, rejim askerleri ve yaltakçıları Bayır-Bucak'ta bulunan Türkmen köylerine yoğun bir kara harekatı başlatmıştır.
 
Rusya gibi Türk düşmanlığı ile ün salmış olan İran'ında aleni olarak desteklediği bu harekata, kandan beslenen Lübnan Hizbullah'ı da destek vermiştir. Bu kadar yoğun ve amansız şartlar altında tüm imkansızlıklara karşı vatanlarını ve namuslarını savunan Türkmen soydaşlarımız modern(!) dünyanın gözleri önünde adeta katledilmişlerdir.
 
Türkmenler'in mücadelelerine rağmen zalimler güruhu Türkiye sınırına sıfır noktasına kadar yaklaşmışlardır. Türkmenler'in kontrolünde Türkiye sınırında bulunan Yamadi Köyü ve birkaç yerleşim yeri kalmıştır.
 
Tüm bunlar yaşanırken, Ayn el Arap için sesi yükselen ne sözde aydınlar ne de insan hakları havarilerinden tek ses çıkmamıştır.
 
Diğer yandan kürsülerden ahkam kesen, Türkmendağı'nın yanında olduklarını ifade eden mevcut iktidar ise bu mücadeleyi sadece iç siyaset malzemesi olarak kullanmış, tıpki diğer bölgelerde olduğu gibi "Esir Türkler" konusunda bir kez daha sınıfta kalmıştır."
 
"SOYDAŞLARIMIZ SINIRLARIMIZIN HEMEN YANI BAŞINDA KURBAN EDİLMEKTEDİR" 
 
Kılavuz, şunları söyledi:
 
"Kürsülerden hamasi nutuklar ile gaz alma operasyonu yapan iktidar bir an evvel meselenin ciddiyetini kavramak zorundadır. Zira " Milli Güvenliğimiz " açısından tehlike çanları çalmakta, sınırlarımızı yakıp kavuran yangın ülkemize sıçramak için fırsat kollamaktadır.
 
Tarihte "Bereketli Hilal" olarak adlandırılan ve Irak, Suriye ile Türkiye'nin bir kısmını içine alan coğrafyada Türk varlığı yok edilmeye çalışılmaktadır. Türkmendağı'ndan sonra muhtemel hedef Halep ve devamında Hama, Humus gibi Türkmen nüfusun bulunduğu bölgeler yani soydaşlarımız olacaktır. Tüm bu bölgelerde Türkmenler yok edilirken güçlenen grup olarak ise bölücü terör örgütünün Suriye ayağı olmaktadır.
 
Irak'ta yaşanan gelişmeler paralelinde güçlenen peşmerge ve ülkemizdeki terör faaliyetleri tüm bunlarla birleştirildiğinde ortaya çıkan tablo vahşetin ta kendisidir. Adım adım ülkemiz kuşatılmakta, soydaşlarımız sınırlarımızın hemen yanı başında kurban edilmektedir.
 
HÜKÜMETE ÇAĞRI
 
Türkiye'nin ve soydaşlarımızın durumu bu kadar vahim iken iktidarı, küçük siyasi hesaplardan sıyrılarak, akli selim bir devlet politikası yürütmeye davet ediyoruz.
 
Suriye'de bulunan ve ölüm ile burun buruna olan sivil soydaşlarımızın ülkemize göç etmesi halinde barınma, gıda ve sağlık ihtiyaçları için acil hazırlık yapılmalıdır. Sınır bölgemizde bulunan Türkmenler'in güvenlikleri ivedilikle sağlanmalıdır. Halep başta olmak üzere mücadele içerisinde olan Türkmenler dış devletlere karşı sahipsiz bırakılmamalı, gerekli destek biran evvel sağlanmalıdır.
 
Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın durumlarını yakından takip etmeye devam edeceğimizi ve haklı davalarının takipçisi olacağımızı tekrar hatırlatmak istiyoruz.
 
Bu sinsi kuşatmanın bir an evvel yarılmasını, tarihte olduğu gibi bir kez daha zalime karşı mazlumların zafere ulaşmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz. Bu vesileyle başta Türkmendağı ve Suriye'nin diğer bölgelerinde şehit olan soydaşlarımız olmak üzere, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz." 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.