OLCAY KILAVUZ: TÜRK DEVLETİ BU AHI ALMAMALIDIR!

OLCAY KILAVUZ: TÜRK DEVLETİ BU AHI ALMAMALIDIR!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yazılı bir açıklama yaptı.

 Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. 

Musibetler işgal yönetiminin işkence ve baskılarına dayanamayarak, vatanlarından göç eden soydaşlarımızın peşini bırakmamaktadır.

Doğu Türkistan’dan çeşitli baskılar ile çıkan soydaşlarımızın varmak istedikleri ilk yer ise gönülden aidiyet şuuru hissettikleri Türkiye olmaktadır. Mazlum Uygur Türkleri, Türkiye’yi kendi özyurtları olarak görmekte, hem din hem de kan bağı ile bağlı oldukları Anadolu Türklüğü’nün de haklı davalarında en büyük destekçileri olduklarına inanmaktadırlar. Ülkemize bin bir zorluk ile gelen, işgal yönetiminin insanlık dışı uygulamalarından Türk Milleti’nin adaletine sığınan 21 Uygur Türk’ü geçtiğimiz günlerde emniyet tarafından gözaltına alınmışlardır. Çoğunluğu kadın, yaşlı ve çocuklardan oluşan soydaşlarımız terör örgütü DAEŞ ile bağlantıları olduğu gerekçesi ile günlerdir emniyet birimlerinde bekletilmektedir. Söz konusu terör ise, Türk Devleti kesinlikle gerekeni yapmalı ve teröristin kim olduğuna bakmaksızın gerekli cezai yaptırımı uygulamalıdır.

Fakat, hiçbir kanun maddesine göre ceza ehliyeti bulunmayan çocukların, evlerinden başka bir yer ile irtibatı olmayan bacılarımızın terör örgütü iddiası ile gözaltında tutulması kabul edilemez. Yaşı had safhaya ulaşan bir aksakallının mağduriyetine sessiz kalınamaz. Hele ki, suçu her ne olursa olsun hiçbir Uygur Türk’ünün Çin’e gönderilmesi, göz göre göre ölüme yolcu edilmesine seyirci kalınamaz. Zira, böyle bir gelişme Doğu Türkistan’daki tüm mazlumların umudunu kıracak ve yıllardır dualarla, gözyaşlarıyla yolunu gözledikleri Anadolu Türkleri’ne olan bağlılıklarını sarsacaktır. Bunun için meselenin çok yönlü ele alınması ve buna göre değerlendirme yapılması bir mecburiyettir.

Ülkü Ocakları olarak, mazlumların umudu ve hainlerin korkusu olan Türk Devleti’nin terörist kim ise bunu en uygun cezaya çarptıracağına ancak soydaşlarını yalnız bırakmayacak ve günahsızların ahına girmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Bu konuda tarihi bir karar verecek olan tüm mercilere, teröristleri tespit edip yine Türkiye’de ve Türk kanunlarına göre cezalandırılması çağrısında bulunuyoruz. Çocukların, bayanların ve ihtiyarlarımızın mağduriyetinin sona ermesini diliyor, Doğu Türkistan davasının ve Uygur Türkleri’nin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Türk Devleti, mazlumların vebaline ortak olmayacaktır!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.