OLCAY KILAVUZ YARALI SOYDAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİ

OLCAY KILAVUZ YARALI SOYDAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Türkmeneli’nden gelen yaralı soydaşlarımızı ziyarette bulundu.

Kerkük ve Türkmeneli’inin diğer bölgelerinde kimyasal saldırılarda yaralanan ve Ankara Polatlı Devlet Hastanesi'nde tedavi gören soydaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkanımız, Irak'taki son durum hakkında da bilgi aldı. Yaralıların tamamıyla görüşen Genel Başkanımız, "Türkmen soydaşlarımızın gerek Suriye'de gerekse Irak'ta yaşadıkları dramı yakinen takip ediyoruz. İslâm adı altında her türlü caniliği sivil soydaşlarımıza reva gören IŞİD terörü gerçekleştirdiği kimyasal saldırılar ile gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi. Orada sizlere değen her mermi bizlerin yüreğine saplanıyor, kardeşlerimize yönelen her türlü tehdit uzun vadede Türkiye'yi tehdit ediyor." dedi. Hem Türkiye'ye gelen soydaşlarımıza hem de "Esir Türklere" yönelik Ülkü Ocakları'nın çalışmalarına da değinen Genel Başkanımız Kılavuz, "Ülkücü Hareket ve Ülkü Ocakları her zaman sizlerin yanındadır. Desteğimiz ve faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Türkmeneli’nde kahramanca direnen, vatanını bırakmayan ve kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla örnek bir mücadele ortaya koyan Türkmen kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Sizler bu azimle devam ettikçe, özelde Irak Türkleri genel de ise Türk Milleti üzeride yapılan hain planlar asla muvaffak olamayacaktır." diyerek sözlerine devam etti. Soydaşlarımız ise "Kimsesizlik duygusuna kapıldığımız bir dönemde hem Ramazan hem de Kurban Bayramınızı bizlerle geçirerek, tüm yerleşim yerlerimizi dolaşarak bizleri umutsuzluğa düşmekten kurtardınız. Yardımlarınızdan ziyade öyle bir ortamda bizleri ziyaret ederek Türkiye'deki kardeşlerimizin bizi hatırladığını herkese gösterdiniz. Sizin şahsınızda tüm soydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca burada da bizleri ziyarete gelerek yalnız bırakmadığınız için sizlere minnettarız. Allah'ın izniyle mutlaka başaracağız." sözleriyle düşüncelerini ifade ettiler.

Soydaşlarımızla gerçekleştirdiği sohbetten sonra sağlık personelinden de yaralıların durumu hakkında bilgi alan Genel Başkanımız, daha sonra hastaneden ayrıldı.

polatli-(10)-001.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.