Olcay Kılavuz'dan Çok Önemli Açıklamalar

Olcay Kılavuz'dan Çok Önemli Açıklamalar

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’nde, Genel Başkan Olcay Kılavuz ve Genel Merkez Yöneticilerinin katılımıyla yıllık istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir yıl içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilirken, gelecek bir yılın planlaması üzerine istişarede bulunuldu. Genel Merkez Yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Olcay Kılavuz, “Ülke ve millet olarak oldukça zor ve kritik bir süreçten geçmekteyiz.

Bir yanda bölücü terör örgütünün hain saldırıları diğer taraftan milletin silahını millete doğrultacak kadar alçalan kumpasçıların senaryoları milli birliğimizi ve beraberliğimizi hedef almaktadır. Bir taraftan millet terör ile oyalanırken, diğer taraftan binlerce yıllık devlet geleneğimiz yok edilmeye çalışılmaktadır. Oyun her zamankinden büyük, senaryo her dönemkinden daha tehlikelidir.” dedi.

Ülkücülerin hiçbir kaos planının figüranı olmayacağının altını çizen Genel Başkan Kılavuz, “ Ülkemiz üzerinde emelleri olanlar çok iyi bilmektedirler ki Ülkücü hareket var oldukça bu emellerine asla ulaşamayacaklardır. Bunun için Ülkücüleri karanlık oyunların içerisine çekmenin ve Türk Gençliğini heba etmenin hesaplarını yapmaktadırlar. Özellikle yeni bir eğitim ve öğretim yılının yaklaştığı bu günlerde ileriye dönük kirli tezgahların hazırlığı içerisindedirler. Üniversitelerde, bürokraside ve toplumun diğer kademelerinde Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine sahip olan kimselerin bulunmasından rahatsızlık duyan simsarlar, projelerinin önündeki en büyük engelin Ülkücüler olduğunun farkındadırlar.

Ancak Ülkücüler bu haysiyet yoksunlarının heveslerini kursağında bırakacak, bölünmez bir bütün halinde Milliyetçi Türkiye’yi inşa etmek için her zamankinden daha fazla çalışacaktır. Ülkücü tavırdan taviz vermeden, hedefe varmaya hazır bir ok misali doğruluk ve dürüstlük abidesi olan bozkurtlar, gerektiği takdir de büyük Türk Milleti için her türlü mücadeleyi verecek kuvvet, kudret, feraset ve erdeme sahiptirler.” diyerek, sözlerine devam etti.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi, İl ve İlçe başkanlıklarının muazzam bir uyum içerisinde çalıştığını vurgulayan Genel Başkan, “Bugün Ülkü Ocakları gerek Genel Merkezi, gerekse il ve ilçe başkanlıklarıyla tek vücut, tek yürek, tek yumruk halindedir. Görevden öte bir kardeşlik hukukuna sahip olan Ülkücüler bir, iri ve çok şükür diridirler. Bu birlik ve beraberliğin neticesinde büyük başarılara imza atılmaktadır. Nitekim geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan yardımlar ile soydaşlarımızın yaraları sarılmaya çalışılmış, burs kardeşliği, Ülkü evleri, Ruhi Kılıçkıran ulaşım bursu gibi faaliyetlerimiz devam etmiştir. Bunlarla birlikte geleceğimiz olan Türk Gençliği’nin yetiştirilmesi için eğitim programları yapılmış ve çeşitli sosyal sorumluluk çalışmaları, sosyal faaliyetler, kültürel etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca, Türk Dünyası’na yönelik faaliyetlerde bulunulmuş ve gerek ülkemizi gerekse soydaşlarımızı ilgilendiren hususlarda kamuoyu oluşturmak için yürüyüşler, basın açıklamaları yapıldı. Tüm bu çalışmalarda emeği olan başta Genel Merkez Yöneticilerimiz, il ve ilçe başkanlarımız olmak üzere her bir Ülküdaşıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Zira bu faaliyetler onların fedakarlıkları, samimiyetleri ve sayesinde mümkün olmuştur.” Diyerek, sözlerini sürdürdü. Bu uyumun gelecek yılda devam edeceğini belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı “Yeni yıl içerisinde de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Gerek projelerimiz gerek etkinliklerimiz gerekse kamuoyuna yönelik faaliyetlerimiz ile çalışmalarımıza yenilerini ekleyecek ve hizmetimizi katlayarak sürdüreceğiz. Yıl içerisindeki ilk hedefimiz geride bıraktığımız yıldan daha verimli ve daha fazla çalışmaktır. İnanıyorum ki milleti için Allah yolunda her şeyini feda edecek kadar mert olan Ülkücüler şehitlerinin emanetini başarıdan başarıya taşıyacaktır. Şüphesiz Ülkücüler var oldukça tüm tezgahlar boşa çıkacak. Türk düşmanlığı ve teslimiyetçiler asla muzaffer olamayacaklardır. Yüce Allah’a hamd-u senalar olsun ki Ülkü Ocaklılar sorumluluklarının farkında ve her türlü engeli aşacak güçtedir.” Dedi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz “Göreve başladığımız günden beri yolundan ve davasından zerre sapmayan, başımızı öne eğdirmeyen ve her türlü zorluğu iman ve azmi ile aşan her biri ahlak ve samimiyet abidesi Genel Merkez Yöneticilerimizden, il ve ilçe ocak başkanlarımızla tüm Ülküdaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim gücünüze güç katsın, ilminizi arttırsın. Bu kutlu yolda Allah yardımcımız, efendimiz(s.a.v.) şefahatçimiz, şehitler rehberimiz, şehitlik makamımız olsun.

Bu vesile ile başta hareketimizin banisi cennet mekan Başbuğumuz Alpaslan Türkeş Bey ve ömrünü Türk Milleti’ne adamış büyüklerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyor. Ruhlarının şad olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturacak, milletimizi hak ettiği noktaya taşıyacak sizlersiniz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticilerinin de Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un konuşmasının ardından duygu ve düşüncelerini ardından hatıra fotoğrafı çekilerek, istişare toplantısı sonlandırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.