Olcay Kılavuz'dan Fahrettin Paşa Açıklaması

Olcay Kılavuz'dan Fahrettin Paşa Açıklaması

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ, BAE Dışişleri Bakanı Zayed'in büyük Türk komutan Fahrettin Paşa’ya yönelik ithamlarına ilişkin yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ, BAE Dışişleri Bakanı Zayed'in büyük Türk komutan Fahrettin Paşa’ya yönelik ithamlarına ilişkin yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamasında;

"Yüce Türk milletinin tarihi kahramanlıklarla dolu bir tarihin adıdır. Türk cihan hâkimiyeti mefkûresi ile Türklerin dünyaya adalet getirme anlayışı tarih boyunca hep var olmuştur. Atalarımız gittikleri her yere adalet ve insanca yaşama anlayışını da beraberinde götürmüştür. Türklüğün İslam ile şereflenmesinden sonra da bu anlayış devam etmiştir. Atalarımızın İslam’ı kabul etmeleriyle birlikte Müslümanlığın da koruyuculuğu görevi yüce Türk milletinin olmuştur. Birçok mukaddes İslam beldesi Türklerin hâkimiyetine geçerek huzura kavuşmuştur. İslamiyet’i en üst noktalarda yaşayan atalarımız İslam’ın mukaddes gördüğü topraklara müthiş bir saygı anlayışıyla hükmetmiş kutsal toprakları yüce Allah’ın hoşnutluğunu kazanacak bir şekilde yönetmiştir.

Büyük Türk hükümdarı Yavuz Sultan Selim’in seferi sonrası Türk hâkimiyetine geçen bu beldeler Haçlı zihniyetinin 1.Dünya Savaşı sırasında yeniden hortlamasıyla elimizden kayıp gitmiştir. Son ana kadar kanını dökerek ve canını vererek ne pahasına olursa olsun İslam’ın mukaddes şehirlerini İngilizlere teslim etmeme görevi yine Türklere düşmüştür. Bölgedeki kabile şeyhleri birer birer İngilizler ile anlaşırken, Kral olma umuduyla hayal görenler ceddimizi arkadan hançerleyip bu kutsal beldeleri İngilizlere peşkeş çekerken, ecdadımız; namusu olarak gördüğü bu toprakları açlık, yoksulluk ve hastalık içerisinde savunmaya çalışmıştır.

Medine müdafi Fahrettin Paşa’da bu kanlı mücadelelerde büyük kahramanlıklar göstermiş kanının son damlasına kadar bu kutsal beldeleri savunmaya çalışmıştır. "Peygamberimin gömülü olduğu toprakları abdestsizlere teslim etmem" diyerek çöl sıcağı altında günlerce çekirge yiyerek savaşan yiğit bir kahraman ve askerlerinin kanlı ve şanlı çarpışmaları tarihe altın harflerle yazılmış bu mübarek yerlerin savunulması onur, şeref ve haysiyet meselesi olarak görülmüştür.

Bugünlerde haberlere yansıyan ve BAE Dışişleri Bakanı tarafından dile getirilen soysuzca ithamların aksine Fahrettin Paşa kutsal emanetleri çalmak için orada bulunmamıştır. BAE Dışişleri Bakanı’nın ceddi para karşılığında, makam karşılığında, can korkusu karşılığında o mübarek beldeleri birer birer İngilizlere peşkeş çekerken, dindaşı olan Osmanlı’yı Haçlı İngiliz’e satarken; Fahrettin Paşa onuruyla mücadele etmiş ve peygamberin, sahabenin ayak bastığı o toprakları Haçlı’ya bırakmamak için canı pahasına savaşmıştır. Vatan müdafaasından bihaber olan, çıkarı uğruna emanete ihanet eden, para ve makam için her türlü soysuzluğu her türlü rezilliği yapabilen bir anlayışın Fahrettin Paşa’yı anlamasını beklemek elbette boşunadır. Böylesi kirli geçmişi olanların büyük asker, gazi komutan Fahrettin Paşa’ya, onun kahraman askerlerinin verdiği mücadeleye, şehitlerimize, gazilerimize ve o beldeleri yüzyıllarca muhafaza eden Türklere böylesi densizce hakaretler etmesi kabul edilemez.

Tarih şüphesiz kimin hırsız kimin kahraman olduğunu açıkça ortaya çıkarmıştır." dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.