Şanlıurfa Ülkü Ocakları'ndan Doğu Türkistan’daki Çin Zulmüne Tepki.

Şanlıurfa Ülkü Ocakları'ndan Doğu Türkistan’daki Çin Zulmüne Tepki.

Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanlığından Doğu Türkistan’daki Çin Zulmüne Tepki.

Doğu Türkistan'da Çin Hükümeti tarafından yaşanan zulme dikkat çekmek için Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından şehrin muhtelif yerlerinde bulunan billboardlara afişler astırıldı.

Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Bakır Bostancı yaptığı yazılı açıklamada ise;

‘’1949’dan bu yana 2 milyon metrekareye yaklaşan yüz ölçümü ile Çin Halk Cumhuriyeti'nin en geniş idari bölgesi olan Doğu Türkistan (Sincan Uygur Özerk Bölgesi), sözde özerk bir cumhuriyete sahip olsa da Çin'in baskıcı politikaları ile yıllardır zulüm altında. 35 milyon Müslüman Türk’ün yaşadığı Doğu Türkistan’da namaz kılmak, oruç tutmak, Kur’an-ı Kerim okumak yasak. Yasağa uymadığı için 3 milyon soydaşımız Çin zindanlarında zulüm görmekte, her gün onlarca soydaşımız idam edilmektedir. Kızıl Çin nükleer denemelerini soydaşlarımız üzerinde yapmakta, madenlerde ve en ağır işlerinde Türk mahkumlarını zorla çalıştırmaktadır. Tük çocukları Çin Devleti tarafından kaçırılarak akıbeti meçhul yerlere götürülmektedir. Bölgedeki Türk nüfusu hızla azalmakta, soykırım sistemli bir şekilde devam etmektedir. Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız Devletimizden diplomatik destek ve milletimizden manevi destek (dua) beklemektedir.’’

Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Bakır Bostancı ayrıca ‘’Ülkücü Milliyetçi Harekete gönül vermiş afiş çalışmalarında maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen gönüldaşlarımızdan Allah razı olsun’’ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.