ŞEHİT AYBÜKE YALÇIN ÜLKÜCÜ KAMPINDA ANILDI

ŞEHİT AYBÜKE YALÇIN ÜLKÜCÜ KAMPINDA ANILDI

Ülkü Ocakları Kırşehir İl Başkanlığı tarafından Batman Kozluk'ta henüz 8 aylık öğretmen iken PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ı anmak üzere kamp düzenlendi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında Anadolu’nun vatanlaşmasında ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük rol oynayan ve bu sebeple Türk-İslâm tarihinin önemli şahsiyetlerinden olan Ahi Evran-ı Veli camiinde sabah namazı kılındı. 

Kılınan sabah namazının ardından Ahi Evran-ı Veli’nin kabri ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim'den dualar edildi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un  ‘’Sağlıklı bir nesil için Türk Gençliğini spor yapmaya davet ediyorum. Sportif faaliyetlerimize son sürat devam edeceğiz.” Slagonuyla başlatmış olduğu spor aktivitesi dikkate alınarak sabah sporu gerçekleştirildi. Spor aktivitesinin ardından yapılan toplu kahvaltı sonrası okuma saatine geçildi. Okuma etkinliğinin tamamlanmasıyla birlikte çay eşliğinde Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın öğretmenlik hayatı hakkında sohbet edilerek etkinlikler Ülkü Ocakları Kırşehir İl Başkanlığı Konferans Salonunda “Gençlik ve Ülkü” seminerleri ile devam etti. Seminerlerin ardından gençler arasında Satranç Turnuvası düzenlendi. 
 

Birlikte kılınan öğle namazı akabinde Ülkü Ocakları Kırşehir İl Başkanlığı Konferans Salonunda Kafes filmi izlenerek, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden seve seve feda eden aziz şehitlerimizin mukaddes ruhlarını saygı, rahmet ve minnetle anmak üzere Kırşehir Şehitliği ziyaret edildi. Burada da gerçekleşen ziyaretler sonrası dualar edilerek, kamp programı Huzurevi ziyareti ile devam etti. Huzurevi ziyareti sonrasında ise XIV. yüzyıl Anadolu sahasında yetişmiş, Garib-name adlı 12 000 beyitlik Türkçe mesnevi sahibi, Türk milletinin gönlünde taht kuran ünlü Türk tasavvuf şairi Âşık Paşa’nın türbesi ziyaret edildi. 
 

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ı anmak üzere düzenlenen kamp programı Ülkücü Şehit Nizamettin Erdoğan’ın kabir ziyaretlerinin ardından program son buldu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.