Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Milletinin İstikbaline dair beyanıdır!

Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Milletinin İstikbaline dair beyanıdır!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Türk Gençliği Büyük Kurultayında konuştu. Yıldırım, ''Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Ülkücü Türk gençliğinin; Gelecek bin yıllara sözüdür! Milletinin İstikbaline dair beyanıdır!'' dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Ankara'da 'Türk Gençliği Büyük Kurultayı' düzenlendi. Kurultaya Türkiye genelinde Ülkü Ocakları il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra başta MHP Lideri Devlet Bahçeli olmak üzere parti yöneticileri ve belediye başkanları katıldı. 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Kurultayda yaptığı konuşmada, ''Türk Gençliği Büyük Kurultayımız; Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefi ile atmış olduğumuz bir inanç adımı, bir kararlılık vesikasıdır. Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Ülkücü Türk gençliğinin; Gelecek bin yıllara sözüdür! Milletinin İstikbaline dair beyanıdır!'' dedi.

Genel Başkan Yıldırım'ın ifadeleri şu şekilde;

Türk Gençliği Büyük Kurultayımızın banisi, davasına bağlı her ülkücüyü bir evladı olarak gören ve bizlere bilgeliği ile yeni ufuklar açarak ufkumuzu genişleten, aydınlatan, “Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben” şiarıyla, gerçek bir devlet ve millet adamı olan Ülkücü Milliyetçi Hareketin Lideri, Türkmen Beyimiz, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi Kurultayımıza hoş geldiniz, şan verdiniz şeref verdiniz!

Partimizin saygıdeğer başkanlık divanı, sayın MYK ve MDK üyeleri, değerli Milletvekillerimiz, Milliyetçi Hareket Partisi değerli il-ilçe başkanları ve teşkilatları, kıymetli Belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve basınımızın güzide temsilcileri sizler de kurultayımıza hoş geldiniz!

Türk-İslam davamız uğrunda şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizin muhterem aileleri, hoş geldiniz.

Vatanımızın her köşesinde ülkü sancağını büyük bir özveri ile taşıyan yol ve dava arkadaşlarım il ve ilçe Ocak başkanlarımız hoş geldiniz!

Türk istikbalinin muhafızı ve teminatı ülkücü Türk gençliği; Bozkurtlarımız ve Asenalarımız hoş geldiniz!

Türk Gençliği Büyük Kurultayımız; Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefi ile atmış olduğumuz bir inanç adımı, bir kararlılık vesikasıdır.

Biz inanıyoruz ki; Bugün burada topluca atan yürekler, aynı şevk, aynı heyecan, aynı coşkuyla 2023 Lider Ülke Türkiye idealini gerçekleştirecektir.

Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Ülkücü Türk gençliğinin;

Gelecek bin yıllara sözüdür!

Milletinin İstikbaline dair beyanıdır!

Asırlar önce Kutlu Hakanların buyruğu olarak yükselen çağlar üstü mesajların devamıdır!
İlkesine ve ülküsüne Ant’dır!

Hiç bitmeyecek heyecanı, kesilmeyecek sedasıdır!

Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Ülkücü Türk Gençliğinin; Atasına ve Başbuğuna gururla selamı, Bilge Liderine inançla yeminidir! Biz inanıyoruz ki; Cumhuriyet’imizin 100’üncü yıl dönümü olan 2023’de yeni bir tarih yazılacak, birlik ve dirlik içinde Güçlü Türkiye vizyonuna salonumuzdaki bu muazzam Türk gençliği ile ulaşılacaktır.

İnanıyorum ki, Cenab-ı Allah Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi liderliğindeki Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma mücadelemizde heyecanımızı ve azmimizi karşılıksız bırakmayacaktır.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Türklüğün hasımları karşısında çelikten bir iradesiyle, fikri olgunluğu, ileri görüşlülüğü ile sabrı ve sağduyusu sayesinde bugünümüze ışık tutmuştur.

Başbuğumuzun yol arkadaşlığını yapan, hareketimizin koruyucusu, Ülkü Ocaklarımızın piri ömrünü emanet aldığı davasına adamış olan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi sayesinde bugün Türk milletini 2023’e hep birlikte inanç ve kararlılık ile taşımanın heyecanını, gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bizler, Ülkücü-Milliyetçi Türk gençliği olarak kararlı duruşumuzu,  “Ne Amerika, Ne Rusya Ne Çin Her Şey Türklük için!” şiarıyla aidiyetimizin doğrudan Türk milletine olduğunu bir kez daha gururla haykırıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; “Türkiye hiçbir milleti taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlaşacak, ne batılılaşacaktır. O, sadece özleşecektir”

Biz de diyoruz ki, özleşeceğiz, büyüyeceğiz ve Allah’ın izniyle Turan’ı kuracağız.

Türk gençliği Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin “Biz kuşakları X, Y, Z kategorisiyle ele almıyor, bu şekilde analiz etmiyoruz.

Milleti bir görüyor, adına Türk milleti diyoruz” sözleri bizim gençliğe bakışımızı açıkça ortaya koymaktadır.

Cumhuriyetin 100. yılına girerken, tarihin kendine yüklediği vazifenin şuurunda, fikri ve ilmiyle çağı kavramış, 2023 Lider Ülke Türkiye ülküsüne baş koymuş Türk gençliğiyle güçlü duruşumuzu ortaya koyacağız. Bugün burada toplanan yüz bin asil yürek bu duruşu benimsemiş, kavli karar etmiştir.

Ülkücü Türk gençliği olarak; Bilgi ve teknoloji üretim ve kullanımının siyasi ve sosyal hayatta da giderek belirleyici olduğu bir çağda gerekli donanıma sahip olacağız. İlimde, kültürde, sanatta kısaca hayatın her alanında nitelikli, donanımlı, şuurlu, inançlı, imanlı Türk Gençliğinin inşası için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin, Türk gençliğinin; Endüstri 4.0’ın gereğini yapan ve endüstri 5.0 ve 6.0’a hazırlık içerisinde olması gerektiğini vurguladığı öğüt niteliğindeki sözleri bizlere önemli bir ışık olacak ve çağa Türk’ün mührünü vurduğumuzun beyanı olacaktır.

Bilge Liderimiz yapmış oldukları grup toplantısında; Bugünü! bu tarihi! İşaret ederek tüm iç ve dış mihraklara Türk Gençliği Büyük Kurultayı’mızı adres göstermiş, “Kurultaya teşrif edecek kardeşlerim hep bir ağızdan elbet gerekli cevabı vakar ve asaletleriyle vereceklerdir” demişlerdir.

Bugün burada Türk gençliği! Bilge liderimizin sözüne mana olmakta! sözünden yol izlemekte! ve izinde gerekli cevabını vermektedir!

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey...

Ben, Ülkü Ocaklarında yetişmekten iftihar eden bir Genel Başkanım. Hayatım boyunca kalbimin ve fikrimin bir köşesinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni, diğer köşesinde Ülkü Ocaklarını bir sancak gibi taşıdım.

İkbal için değil, Türklüğün muzaffer şafağının sökmesi, Türk milletinin istiklal ve istikbal haklarının ebed müddet muhafazası için Ülkücü oldum, Ülkücü yaşadım, vakti saati geldiğinde can emanetini de Ülkücü olarak Rabbim’e teslim edeceğim.

Bundan da şeref ve bahtiyarlık duyacağım.

Dünyaya bir kez daha gelsem, bin defa Ülkü Ocaklarına giderdim, yine Ülkücü Hareket’in bir ferdi olurdum.

Sözleri ile Ülkü Ocaklı Bilge Liderimiz olarak Ülkü Ocaklarını korumuş ve savunmuştur.
Bilge Liderimizin bu sözleri, biz Ülkü Ocaklı evlatları için sözden de öte bir ömür göğsümüzde gururla taşıyacağımız bir şeref nişanesidir.

Bilge Liderimize, tarihe şeref ve övünç nişanemiz olarak geçecek bu kıymetli sözleri için milyonlarca Ülkü Ocaklı ülküdaşım adına şükranlarımı sunuyor, saygılarımı arz ediyorum.

Sağ Olun Bilge Liderimiz!

Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

Liderimizin gösterdiği istikamet hedefimiz, gösterdiği duruş temel ilkemizdir.

Onun davamızı en yükseğe çıkarma kararlılığı ise bizim yol haritamızdır!

Tarihte Türk’süz Anadolu tasavvuru yapanlara, devletsiz millet rüyası görenlere kesin ve keskin cevap Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir.

29 Ekim 1923; bağımsızlığa duyulan hasretin, geleceğe bağlanan ümidin, milli egemenliğe beslenen eşsiz sevdanın karar ve hareket noktasıdır.

 29 Ekim 2023 ise; Nesiller için yaşayacağımız ve yaşatacağımız istikrarımızdır.

Aziz Milletimiz; Cumhuriyete Yüzyıllık Yemin Ülküye Ömürlük Sadakat! kararlılığımızla 2023 Lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirecektir.

Burada atan 100 bin yürek, Türk milletini, Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 tarihine taşıyacak dinamizmin, ilmin, donanımın ve kadroların ta kendisidir.

Ülkü Ocakları olarak gayemiz; Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin liderliğinde, 2023’te yeni bir Türk mucizesine imza atmaktır.

Bu uğurda çalışmalarımızı gece-gündüz demeden sürdürüyoruz.

Türkiye'yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirerek, İ'la-yı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, Türk-İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegâne ümidi olan Türk milletini, küresel bir güç haline getirecek, 2023, 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını kurmak için var gücümüzle bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bunu başaracağız. Bunları yapabilecek inancımız, itibarımız, irfanımız, imanımız, irademiz vardır!

Sözlerimi burada sonlandırırken bir kez daha Ülkücü Türk gençliği olarak Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin izinde, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefimize Cumhuriyetimizin 100. yılına kararlılıkla yürüyeceğimizi haykırıyorum.

Ülkücü Türk gençliğini dün olduğu gibi bugünde yalnız bırakmayan Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’ye ve yurdumuzun dört bir yanından büyük bir heyecanla buraya gelen kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum.

Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, Türk-İslam davamız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Hepinizi saygıyla selamlıyorum…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

NE MUTLU ÜLKÜCÜYÜM DİYENE!

Kaynak: www.turkgun.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.