Türkmenbeyi Devlet Bahçeli Türkiye'deki Uçbeyleri ile İftar Yaptı

Türkmenbeyi Devlet Bahçeli Türkiye'deki Uçbeyleri ile İftar Yaptı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi 6 yıldır geleneksel olarak yaptığı İl İlçe ve Belde Ocak Başkanları ve Yöneticilerine yönelik Ankara’da Lider Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla şereflendirdiği bir iftar yemeği düzenledi.

Düzenlenen yemeğe Liderimiz Devlet Bahçeli beyin yanı sıra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, MHP divan üyeleri, Türkiye geneli tüm İl ve İlçe Ocak Başkanlarımız katıldı.

Liderimiz Devlet Bahçeli Genel Başkanımız Olcay Kılavuz tarafından karşılandı. Liderimiz Genel Başkanımızla bir süre sohbet ettikten sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftarlar açıldı.

Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir günde iftarın açılmasının ardından İftar Duası ettirildi. Türk-İslam dünyasının uğradığı zulümden kurtulması için eller semaya açıldı.

Daha sonra Genel Başkanımız tarafından program çerçevesinde bir konuşma gerçekleştirildi. Kılavuz konuşmasında:

10062017ocakfitar-(6)-001.jpg

" Geçmişten bugüne Ülkü Ocakları’nın güçlenip, gelişmesi için her türlü desteği sunan, her ülkücüyü kendi öz evladı gibi gören Hareketimizin Bilge Lideri, Sayın Genel Başkanım; hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Partimizin çok kıymetli divan üyeleri, Çileden ve zorluktan hiçbir zaman yılmayan, disiplin ve vakarı asla elden bırakmayan Ülkü Ocakları’nın İl ve İlçe Başkanları, Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bu mübarek ayda, bu mübarek saatte bizleri yeniden buluşturan Cenab-ı Allah’a sonsuz şükür ve hamd olsun.

Ramazan-ı Şerif tüm Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır.

Cenab-ı Allah bu mübarek ayı biz Müslümanların günahlarından arınması, nefislerini terbiye etmesi ve ilahi affa erişmesi için bir vesile kılmıştır.

Ramazan ayının bir diğer hususiyeti ise yardımlaşma ve dayanışma duygularının artması, birlik ve beraberlik ihtiyacının pekişmesidir.

Bu vesile ile Ramazan-ı Şerif’in aziz milletimize ve Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Ancak ne hazindir ki, İslam coğrafyası acı ve zulümle yoğrulmakta; mazlumların ahları semaya ulaşmaktadır.

Hemen yanı başımızda bulunan Irak ve Suriye’ de yaşanan iç savaş yüz binlerce Müslümanın ölmesine, yüz binlercesinin yaralanmasına ve milyonlarcasının ülkelerini terk etmesine neden olmuştur.

Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımızın en temel insani ve dini haklarına kısıtlamalar getirilmiş, komünist Çin yönetiminin insanlık dışı uygulamaları hepimizin yüreğini kanatmıştır.

Myanmar’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Libya’da, Tunus’ta, Cezayir’de yaşanan kaos nihayete ermemiştir.

10062017ocakfitar-(10).jpg

Ülkü Ocakları kurulduğu günden bugüne başta soydaşlarımız olmak üzere tüm mazlumların haklarını savunmuş ve her platformda zulmü lanetlemiştir.

Türk Dünyası İftar Sofralarında Buluşuyor kampanyası adı altında illerimizde bulunan soydaşlarımızla ülküdaşlarımızın bir araya gelmesi sağlanmıştır.

Yine yurt genelinde Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun olarak şehit ailelerimiz başta olmak üzere, geçmiş dönemlerde görev yapan ocak başkanlarımız ve taş medreseli ağabeylerimizle bir araya gelinmiştir.

Ülkücü şehitlerimizin ve muhterem dava büyüklerimizin ödediği bedellerin farkında olarak, üzerimize düşen görevin namusumuz olduğu şuuruyla hareket ediyor, yılgınlığa ve ümitsizliğe hiçbir zaman kapılmadan mukaddes davamıza hizmet etmeye gayret ediyoruz.

Ülkü Ocakları sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en büyük gençlik teşkilatı olarak varlığını sürdürmektedir.

Hoca Ahmed Yesevi’nin kutlu öğretileri, ilim ve medeniyet birikimimizin müstesna değerleri Ülkü Ocakları çatısı altında ete kemiğe bürünmektedir.

Yüce milletimizin gözbebeği, tüm mazlumların ümit ışığı olan ülkücü gençliğin yegâne adresi, büyük çatısı, kadim teşkilatı Ülkü Ocakları’dır.

Ülkü Ocakları’nın asli vazifesi olan eğitimli, inançlı, ahlaklı ve ilkeli bir gençlik yetiştirmek için mücadele veriyoruz.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın tüm birimleri ve temsilcileri proje odaklı çalışmaktadır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin işaret ettiği “Lider Ülke Türkiye” hedefinin mimarları olacak genç nesillerin yetişmesi için büyük bir iman ve heyecanla, sistemli ve kararlı bir şekilde çabalıyoruz.

Ülkü Ocakları yurt genelindeki tüm şubeleri ve bünyesinde barındırdığı tüm mensuplarıyla, davamızın gerektirdiği disiplin ve inanç içinde Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatlarına her an hazır ve nazır olarak çalışmalarını yürütmeye devam edecektir.

Katılımlarıyla toplantımızı şereflendiren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey başta olmak üzere, muhterem başkanlık divanı üyelerine, İl ve İlçe Ocak Başkanlarımıza, teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.”  " dedi

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından MHP Genel Merkezi önünde Liderimiz Devlet Bahçeli bey ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.