ÜLKÜ OCAKLARI: 'ÇANAKKALE ZAFERİ TÜM DÜNYAYA VERİLMİŞ BÜYÜK BİR DERSTİR'

ÜLKÜ OCAKLARI: 'ÇANAKKALE ZAFERİ TÜM DÜNYAYA VERİLMİŞ BÜYÜK BİR DERSTİR'

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan Çanakkale mesajı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Tarihimizdeki ve milli hafızamızdaki yeri bakımından, büyük bir öneme haiz olan Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Şan ve şerefle dolu tarihimizin en büyük dönüm noktalarından olan Çanakkale Savaşı, tüm dünyaya karşı verilmiş emsalsiz bir mücadele örneğidir" dedi
 

"Yüzyıllarca üç kıtaya adalet ve hoşgörü getiren Türk Milleti'nin, amasız saldırılar karşısında yıllarca geri çekilmesinin ardından Çanakkale'de Anadolu'nun asla terk edilmeyeceği ilan edilmiştir" diyen Kılavuz yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Dönemin en ileri teknolojisine sahip istilacılara karşı, Türk Milleti adeta etten duvar örerek geçit vermemiştir.

Milli Mücadele'nin ön sözü mahiyetinde olan " Çanakkale Savaşları " bugün her zamankinde daha büyük anlam ifade etmektedir. Zira, temelinde birlik ve beraberlik, özünde bağımsızlık sevdası olan; gücünü imandan alıp, yalnızca Allah'a teslim olan ve hamurunda Türk'ün kuvvet ve kudretini bulunduran " Çanakkale Ruhu "na olan ihtiyaç had safhadadır.

Ülkü Ocakları olarak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle tüm il ocaklarımız tarafından, o dönemde atalarımızın hangi şartlar altında mücadele verdiklerinin anlaşılabilmesi için, savaş yıllarında askerimizin iaşe listesinde olan " hoşaf ve ekmek " dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ayrıca il ocak binalarımızda şehitlerimizin ruhları için Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunacağız.

" Çanakkale Ruhu "nun, toplumumuzda yaşaması ve daha geniş kitlelere yayılması için yaptığımız çalışmalara aralıksız devam edeceğiz. Ecdadın emaneti olan vatanımıza ve milletimize, el uzatılmasına; birlik ve beraberliğimize halel getirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü münasebetiyle başta Osmanlı Orduları Başkomutanı Şehid-i åla ve Gaz-i Namdar Enver Paşa, Cumhuriyetimiz'in banisi ve Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ömürlerini bu millet uğrunda mücadeleye vakfeden tüm büyüklerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Emanetlerini daha ileriye taşımak namusumuz, eserlerini muhafaza etmek borcumuzdur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.