Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan Ali Metin Tokdemir Mesajı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan Ali Metin Tokdemir Mesajı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ, Elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Ali Metin TOKDEMİR'in 22. vefat yıldönümüne ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ, Elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Ali Metin TOKDEMİR'in 22. vefat yıldönümüne ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında;

"Samimiyetin, adanmışlığın, mertliğin, yiğitliğin, dürüstlüğün, gerçek bir dava adamlılığının, inanmışlığın ve ahde vefanın adı olan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Merhum Ali Metin Tokdemir Ağabeyi Hakk’a yürüyüşünün 22.yıldönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.

Samimiyetle bağlandığı, büyük bir inançla teslim olduğu, kısacık ömrünü adadığı Türk-İslam davasında büyük emekleri büyük hizmetleri olan abide bir şahsiyettir; Ali Metin Tokdemir. Ahde vefa gönüllerimize nakış nakış işlenmişse, hak bildiğimiz davaya olan inancımızda en ufak bir sapma olmamışsa bu Ali Metin ağabeyimizden bizlere yadigâr kalan, emanet olan davaya sadakat anlayışının bir yansımasıdır. Ali Metin ağabeyi bütün varlığıyla bütün mevcudiyetiyle bu davaya inanmış, hak bildiği yolda teslimiyetle yoğrulmuş, gönülleri fetheden bir dava anlayışıyla ülkücülerin hafızasına kazınıp yüreklerine dokunmuş gerçek bir dava adamıdır.

Yaptıklarıyla, söyledikleriyle, inanmışlığı ve adanmışlığıyla kıyamete dek adı yaşayacak; ülkücüler O’nun emanetine halel getirmeyecektir. Kendisi Hakk’a yürümüş olsa da fikirleri ve dava adamlığı kimliği sonsuza dek bizlerin yüreklerinde ve zihinlerinde yaşamaya devam edecektir.

Gözün arkada kalmasın ağabeyim…

Bozkurtlar ve asenalar, bizler yani Ülkü Ocaklılar senin hayatını adadığın büyük bir vefayla bağlandığın Türk-İslam davasını senden öğrendiğimiz gibi tertemiz bir kalp, inanmış bir yürek, samimiyet, hesapsızlık ve teslimiyetle yürütmektedir.

Yılmadan, yıkılmadan hayatını ve varlığını ülkücü harekete adayan, dava adamı kimliği ve kişiliğiyle ülkücülere adeta kutup yıldızı misali yol gösteren güzel insan…

“Metin Tokdemir olarak yetişmişsem, bir takım kabiliyetlerimiz ve erdemlerimiz varsa Ülkü Ocakları’nda ve MHP’de aldık. Bugün ben ülkücüyüm, ben MHP’liyim diyenlerin hepsi MHP ve Ülkücü Harekete vermekten çok ondan almışlardır.” Diyerek davamızın bizlere neler kattığını, kimliğimizin, kişiliğimizin hangi kaynaktan ve nasıl beslendiğini zihinlere nakış nakış sen işledin…
“Ahde vefasızlık namussuzluktur.” Diyerek binlerce şehit vermiş bu kutlu davaya olan inancımız seninle birleşip bütünleşerek diri, kararlı ve tertemiz kaldı.

Erdemli ve onurlu yaşantın, dava adamı kimliğin, ahde vefa timsali karakterin, tertemiz, lekesiz ve inanmış yüreğin kısacası bize bıraktığın mirasına leke düşürülmeyecektir. Hakk’a yürüdüğün ana kadar taşıdığın davamızın sancağını senden öğrendiğimiz şekilde ahde vefa ile yoğrularak, onurlu ve tertemiz bir hayat sürerek, büyük bir adanmışlık ve inanmışlıkla daha ileriye taşıyacağız.

Ruhun şad, mekanın cennet olsun ağabeyim…" dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.