Ülkü Ocakları Genel Başkanı'ndan Kritik Çağrı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı'ndan Kritik Çağrı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Çeşitli basın organlarında Ülküdaşlarımızın oruç tutmayanlara saldırdığını iddia edenler, bu iddialarını ispatlamazlar ise müfteridir, şerefsizdir dedi.

Olcay Kılavuz'un Açıklması Şöyle:

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne Ülküdaşlarımız tarafından asılan, Şırnak’ta meydana gelen kahredici helikopter kazası sonucu şehadet şerbeti içen 13 kahraman askerimizin isminin bulunduğu pankart ve Türk Bayrağı bölücü terör örgütünün soysuz mensuplarınca indirilmeye çalışılmıştır.

Şehidin emanetini namus bilen, Türk’ün son nefesini vermeden bayrağına el sürülemeyeceğinin farkında olan Ülküdaşlarımız, eli kanlı teröristlere geçit vermemiş; kutsalımıza ve şehitlerimizin emanetine el sürdürmemiştir.

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hemfikir olacağı böylesi bir konuda dahi terör seviciler sahneye çıkmış, tehlikeli bir algı operasyonuna girişmişlerdir. “Ülkücüler”in taraf olduğu her konuyu saptırmayı kendine meslek edinen kiralık kalemler ve onların satılmış medya patronları kirli hesaplar peşinde koşmaya başlamıştır.

Türk Milliyetçileri ile bölücü teröristler arasında yaşanan ve şehitlerimizin anısına, bayrağımıza yapılan saldırı sebebiyle meydana gelen gelişmeler; Ülkücüler’in oruç tutmayanlara saldırdığı iddiasıyla manşetlere taşınmıştır.

İsmini ve kökünü çok iyi bildiğimiz, niyetleri gün gibi ortada olan bu alçaklar öncelikle şu hususları iyi idrak etmelidir. Olaylarda Ülkücüler saldıran değil, kendilerini ve değerlerini katil sürüsüne karşı müdafaa eden taraftır. Ülkücü öğrencilerin eğitim hakkını gasp etmeye, şehitlerimizin isimlerini ve Türk Bayrağı’nı kampüste indirmeye çalışanlar ise alâlade öğrenciler değil; Kandil’den yönetilen ve terörü kendilerine metot edinen öğrenci kılıklı, hasta zihniyetli canavarlardır. Hele ki, hiçbir Ülküdaşımızın oruç tutmuyor diye başka bir insana zarar vermesi gibi bir durum söz konusu dahi değildir. Zira, böyle bir durumun ne İslâm’ın yüce değerleri ne de Türk Milleti’nin hoşgörüsü ile bağdaşmayacağı gün gibi ortadadır.

Durum bu kadar net, taraflar bu derece ortada iken gerilimden medet umarak, hadiseleri saptıran ve sinsi yüzünü medya altında gizlemeye çalışanlar ateşle oynamaktadır. Çeşitli basın organlarında Ülküdaşlarımızın oruç tutmayanlara saldırdığını iddia edenler, bu iddialarını ispatlamazlar ise müfteridir, şerefsizdir.

Ülkü Ocakları olarak, Ankara Üniversitesi’nde şehitlerimizin isimlerine hazmedemeyip bayrağımızı indirmeye çalışan, yeri geldiğinde canlı bomba olup insanlarımızın canına kıyacak kadar hainleşen katillerin teker teker yakalanarak Türk adaletinin önüne çıkarılması için üniversite yönetimini ve kolluk kuvvetlerini göreve davet ediyoruz. Yaşanan gelişmelerin yakınen takipçisi olacağımızı ve namusumuz bildiğimiz Türk’ün şanlı bayrağını bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her ne pahasına olursa olsun dalgalandığı yerden indirilmeyeceğinin bilinmesini istiyoruz. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmet ve duayla anıyor, aziz hatıralarının önünde tazim ile eğiliyoruz.

Olcay KILAVUZ Ülkü Ocakları Genel Başkanı 3 Haziran 2017

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.