Ülkü Ocakları Genel Başkanı'ndan Ümit Özdağ'la ilgili açıklama

Ülkü Ocakları Genel Başkanı'ndan Ümit Özdağ'la ilgili açıklama

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, sosyal medya hesabı Twitter'dan çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, sosyal medya hesabı Twitter'dan çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Ateş, Abdullah Kadir Çalışkan isimli bir kişinin kendisine sosyal medya üzerinden hakaret ettiğini ve bu kişiyi yönlendiren kişinin de İYİ Parti'li Ümit Özdağ’ın danışmanı Bekir Ali Yüksel olduğunu söyledi.

İşte Ateş'in açıklamaları;

'Abdullah Kadir Çalışkan isimli bir zat, sosyal medya hesaplarında şahsımı ve Ülkü Ocaklarını hedef alan bazı açıklamalar yapmış, bu açıklamalar bir İnternet haber sitesinde haberleştirilmiştir.

Arkadaşlarımızın ulaşarak konuştukları Abdullah Kadir Çalışkan, yaptığı paylaşımlardan dolayı şahsımdan ve Ülkü Ocaklarından özür dilemiştir. Ancak işin ilginç yanı bu şahsın; kendisini yönlendirenin ve bu paylaşımı yapmasını isteyenin İP’li Ümit Özdağ’ın danışmanı Bekir Ali Yüksel olduğunu söylemesidir.

Bu vesileyle Ümit Özdağ’a bazı sorularımız vardır:

Bahsi geçen Bekir Ali Yüksel danışmanın mıdır, bu talimatı kendisine sen mi verdin?

Ümit Özdağ, bugünlerde Türkiye’de bir askerî darbenin şakşakçılığını yapan, Türkiye’nin iç siyasetine müdahil olarak Batı ve ABD yanlısı muhalefetin desteklenmesini öneren Rand Corporation ile ne ilişkin var?

Gölge CIA olarak adlandırılan RAND Corporation tarafından yayınlanan bir kitabı, ASAM olarak yayınlayıp kitabın ön sözünde gölge CIA ile aranızdaki işbirliğine vurgu yapma gereğini neden duydun?

Gazi Üniversitesindeki derslerinde öğrencilerine gururla ABD ordusuna ait “West Point” akademisinde ders verdiğini anlattığın, “Türkiye'nin İsrail ve Azerbaycan'la İlişkisi: Ortadoğu ve Kafkasya'da Devlet Kimliği ve Güvenliği” adlı kitapta Türkiye-İsrail ilişkilerinin gelişmesinde öncü rolüne dikkat çekildiği doğru mu?

Washington Orta Doğu Politikası Enstitüsü tarafından 1997-1998 yılları arasında, Türk Dış Politikasına ilişkin düzenlenen seminerlere katıldın mı?

Bu seminerlere katılan Graham Fuller, Paul Wollfowitz, Alan Makovsky gibi isimlerle neler konuştun?

Okyanus ötesinde yazılan senaryolar bize işlemez bunu hâlâ öğrenemedin mi?

Ümit Özdağ’a tavsiyem gittiği yerin yenisi olmasıdır. Ülkücü Hareket senin ön sözünü yazdığın kitapların oyunlarını bozup daima son sözü söyler.'

sinan-ates-siyasetcafe.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.