ÜLKÜ OCAKLARI TÜM YURTTA DARBE ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLÜT OKUTTU

ÜLKÜ OCAKLARI TÜM YURTTA DARBE ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLÜT OKUTTU

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından tüm Türkiye genelindeki il ve ilçe ocaklarda darbe şehitleri için Mevlid-i şerif okutuldu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından tüm Türkiye genelindeki il ve ilçe ocaklarda 21 Temmuz 2016 Perşembe günü akşam namazına müteakiben tertip edilen ve alçak darbe girişimi sırasında şehit edilen asker-polis ve sivil vatandaşlarımızın aziz ruhları için okutulan Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim programına hoş geldiniz. 

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış ve asker üniforması giymiş bir grup hainin Türk milletinin ırzına, namusuna ve haysiyetine saldırmaları ile karşı karşıya kaldık. Bu menfur olay yaşanmaya başladığı ilk andan itibaren Türk Milliyetçileri, Türk Dünyasının Bilge Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey'in darbe girişiminin seyrini değiştiren tarihi açıklamaları ile teyakkuz haline geçmiştir. Ülkücü hareketin her mensubu, alçak kalkışmanın başladığı ilk andan içinde bulunduğumuz şu ana kadar kararlı, sakin, sabırlı, adeta bir asker gibi disiplinli ve itidalli bir şekilde Türk milletinin kalbini hedef alan, asker üniforması giymiş alçaklara karşı tepkisini göstermiştir. 

Ülkücü hareketin bu haklı ve yerinde desteği Türk milletine gücüne güç, kudretine kudret eklemiştir. Nitekim bu alçak kalkışma sadece bir hayal olarak Türk tarihine kara bir leke olarak geçmekten öteye gidememiştir. Türk milleti, damarlarında dolaşan asil kandan aldığı güç ve asker-polis ve vatandaş iş birliği ile bu alçak kalkışmayı kısa bir sürede def etmiştir. Zira sayısız badireler atlatan büyük bir millet için kahpelerin bertaraf edilmesi tabiri caizse "Çocuk Oyuncağıdır" ve öyle de olmuştur. 

Bizler, Türk Milletinin 57. Alayı olan Ülkü Ocakları olarak bu demokrasi şölenini Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletine uygun olarak kelamların en güzeli olan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile yapmayı uygun bulduk. Çünkü, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sırasında 55'i Ankara'da, 5'i İstanbul'da, 2'si Muğla'da olmak üzere 62 polis, 4'ü Ankara, biri İstanbul'da 5 asker, 78'i Ankara, 94'ü İstanbul, 1'iMalatya'da 173'ü sivil toplam 240 kişi şehit oldu. Darbe girişimi sırasında toplam bin 535 kişi de yaralandı. Hastanede tedavisi devam eden 623 kişi bulunurken, Ankara'da 96,İstanbul'da 23, Muğla'da 3, Sakarya'da 1, Bayburt'ta 1 olmak üzere 124 polisin, Ankara'da 18, Sakarya'da 2, İstanbul'da 1 olmak üzere 21 askerin, Ankara'da 800, İstanbul'da 589,Eskişehir'de 1 olmak üzere bin 390 sivilin yaralandığı öğrenildi. 

Böyle vahim bir durumda korna çalmak, araba ile şehir turu yapmak, hareketli müzikler eşliğinde hoplayıp zıplamak, havai fişek patlamak Ülkücünün Dünyaya Bakışına terstir. Bu duygularla şehit olanlara rahmet ve şehitlerin kederli ailelerine sabırlar, gazi olanlara acil şifalar diliyorum. Büyük Türk milletine bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. ve sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün her dönemde bizlere rehber olacak sözleri ile bitiriyorum:"Ne Mutlu Türk'üm Diyene!" 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.