Ülkü Ocakları Ülkü’de ve Ülke’de Birlik Gecesi Düzenledi

Ülkü Ocakları Ülkü’de ve Ülke’de Birlik Gecesi Düzenledi

Tekirdağ Çerkezköy Ülkü Ocakları Ülkü’de ve Ülke’de Birlik Gecesi Düzenledi.

Amfi Tiyatroda gerçekleştirilen şölene Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Erdem Karakoç, Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Altınışık, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker, Büyük Birlik Partisi Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan, Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ, Optimed Hastanesi Başhekimi Recep Çalışkan, Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan, Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Enver Bayram, Tekirdağ Amasyalılar Derneği Başkanı Ali Çelik, Çerkezköy Erzurumlular Derneği Başkanı Edip Nurettin Akın, partililer, ülkücüler ile binlerce vatandaş katıldı.

ŞEHİT VERMEDİĞİMİZ BİR GÜN GEÇMEMEMEKTEDİR

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Çerkezköy Ülkü Ocakları Zeybek ekibi ve Erzurumlular Derneği Bar ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı. Gecede açılış konuşmasını Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ gerçekleştirdi. Bugün ülkenin zor bir dönemden geçtiği, yüzlerce yıldır hesap yapanların cenderesinde sıkıştırıldığının aşikar olduğunu kaydeden Aktuğ  Şehit vermediğimiz bir gün geçmemektedir. Bu yıkım ve yıldırma hareketinin karşısındaki en büyük güç şüphesiz ülkücülerdir. Milletimizin değerlerinden beslenen ve ruhunu İslamdan alan, Allah yolunun takipçileri olan ülkücü hareket her şeyden öte birlik ve beraberlik hareketidir. Türk milleti zulme hiçbir zaman baş eğmemiş, imkânsızlıklara rağmen hürriyet tutkusundan vazgeçmemiştir diye konuştu.

TÜRK MİLLETİNİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN

15 Temmuzda ki darbe girişiminin başarısızlığa uğramasından sonra Türkiyede terör eylemlerinin giderek tırmandığını kaydeden Aktuğ  Son olarak Gaziantepte bir düğün töreni sırasında doğrudan sivil halka yönelen alçakça saldırı da göstermektedir ki Türkiye, birbirini takip eden planlı ve maksatlı terör saldırısıyla karşı karşıyadır. Küresel güçler tarafından tezgâhlanan terör saldırılarının hedefinde Türk milletinin birlik ve bütünlüğü, Türkiyenin istikrarı vardır. Küresel güçlerin maşası olan terör örgütleri sınırlarımızda cirit atarken Türk milletinin suskun kalması da düşünülemez. Suriye sınarımızda gerçekleştirilen operasyonlar ile birlik ve bütünlüğümüze kast eden aşağılık örgütler yerle yeksan edilmeli, asil ordumuz Suriyenin kuzeyine yıldırım gibi saplanmalıdır. Ankara ve İstanbul gibi Halep ve Şamda bir türk kentidir. Birliğimizin daim olduğu Turan türkümüze giden yolda elbette çileler çekilecek. Allah inananlarla beraberdir. Ülkümüzde ve ülkemizde birliğimizin sürekli olması temennisiyle ile Yüce Allah Türkiye’nin ve Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun diyerek konuşmasını tamamladı.MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçelinin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuzun telgrafları okundu.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Milliyetçilik ruhunu şarkılarıyla anlatan Osman Öztunç, yoğun ülkücü hayran kitlesi ile karşılandı. Ülkücü gençler büyük bir coşku içersinde karşıladıkları Öztunç’un söylediği şarkılara bozkurt işaretleriyle eşlik ettiler. Sazını eline alarak  Üsküdar şarkısını seslendiren Öztunç, protokol üyeleri ve binlerce kişi tarafından büyük beğeni ile dinlendi. Programının sonunda bayrak şiirini okuyan ve kalabalığa tekbir çektiren Öztunç ayakta alkışlandı.

PLAKET VERİLDİ

Programda geçmiş dönemlerde Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Şaban Kardeş, Recep Kardeş, Fatih Berber, Adnan Akana,Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Erdem Karakoç ve Çerkezköy Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Erbay Bekiroğlu tarafından plaketleri verildi. MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı üyelerinden rahmetli Adnan Özaydın’ın ahde vefa ödülünü ise kızı Ayşe Özaydın MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Başkanı Koray Önselin elinden alırken, Özaydın ödülü alması ile birlikte gözyaşlarına hakim olamadı. Programda maddi ve manevi destekte bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akaya ve Petrol İş Sendikası Genel Sekreteri Ahmet Kabacaya da günün anısına plaket takdim edildi.

BU GECE HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR

Bu anlamlı geceyi gerçekleştiren Çerkezköy Ülkü Ocakları yönetimine teşekkür eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay  Ülkemiz sıkıntılı dönemlerden geçiyor. Birlik ve beraberliğimize en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bir araya gelmek hepimiz için önemlidir. Türkiye 15 Temmuz gecesi tarihi ve karanlık bir gece yaşamıştır. Ülkemiz bu hain kişilere karşı birlik ve beraberlik içerisinde durarak gereken cevabı vermiştir. 94 yıl önce 30 Ağustos gecesi bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kadını erkeği, genci yaşlısı milletini arkasına alarak dünya tarihine damga vuran geceyi yaşadık. O günler sayesinde bizler buradayız. O gün atılan temeller sayesinde bu milletin birliğini ve beraberliğini 15 Temmuzda tekrar yaşadık. Allah bir daha yaşatmasın. 15 Temmuz şehitlerine, tüm şehitlere rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum dedi.

SALONU AYAĞA KALDIRDI

Osman Öztunç’un ardından sahne alan Ali Kınık da Öztunç gibi büyük bir coşkuyla karşılandı. Ülkücü gençlerin yoğun sevgi gösterdiği Kınık, şarkılarıyla salondaki herkesi ayağa kaldırdı. Hep bir ağızdan söylenen şarkılarla salonu inleten ülkücüler, konser sonunda Ali Kınık’la fotoğraf çektirmek için adeta yarıştılar.

63191.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.