Ülkü Ocakları'nda 16 İl Başkanlığı Toplandı

Ülkü Ocakları'nda 16 İl Başkanlığı Toplandı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un da katılımlarıyla üniversitelerde ve orta öğretimde önümüzdeki dönemde yapılması gerekenlere yönelik olarak Üniversite Birim Başkanları, Orta öğretim Birim Başkanları ve Konsey Başkanlarıyla birlikte Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz toplantıda yaptığı konuşmada “Genel merkezimiz Üniversite ve Ortaöğretim Biriminin planlamış olduğu bölgesel toplantı vesilesiyle 16 ilden gelen üniversite başkanı, ortaöğretim başkanı ve konsey başkanı arkadaşlarıma hem hoş geldiniz demek hem de bu vesileyle birkaç meseleye değinmek istiyorum. Memleketimizin içinde bulunduğu durum hepinizin malumudur. Bugün şahsi menfaatler ve makam sevdası vatan ve millet uğruna çalışmanın, mesai harcamanın önüne geçmiştir. Tarihi oyunlar temcit pilavı misali bugün yeniden sahnelenmektedir. Asla kabul edemeyeceğimiz gelişmeler yaşanmaktadır. Terör şebekeleri hamilerinin de desteğiyle devletimizin yanı sıra en önemli kurtuluş ümidimiz olan gençliğimizi de hedef almaktadır. Üniversiteleri nasıl kazanıp yerleştiklerini herkesin bildiği terör örgütü uzantıları okullarımızı eğitim yuvası olmaktan çıkararak terör yuvası haline getirmeye çalışmaktadır. Tek amacı okumak ve devletin kadrolarında yer alarak yaşadığımız sorunlara ilaç olmak adına çalışmalar yürütecek olan gençlerimizin eğitim hakkı gasp edilmektedir. Üniversite yönetimleri ve kolluk kuvvetleri yaşanan bu vahim gelişmelere karşı sessiz kalmakta, hatta bazı yerlerde maalesef örtülü destek dahi verilmektedir. Geçmişte yaşanan saldırılara bakıldığı zaman hedefte Ülkücü Gençliğin olduğu açıktır. Sizler bu oyuna gelmeyeceksiniz. İlim tahsil ettiğiniz üniversitelerdeki öncülerimiz olarak iç çatışma çıkarabilecek her türlü provokasyonun önünde duracaksınız. Çünkü bu hareketin ve Türk milletinin kaybedecek bir evladı dahi yoktur. Önceliğiniz eğitiminizi tamamlayarak memleketimize faydalı bireyler haline gelmek olacaktır. İdeallerimizi idealleriniz bilecek; durmadan, yorulmadan çalışacak; gençlerimizi dini siyasete alet edenlerden, terör örgütü batağına çekmek isteyenlerden kurtaracaksınız. Türk Milleti’nin ümidi Ülkücü Gençliktir. Sorumluluğunuzun bilincinde olacak, ona göre hareket edeceksiniz.”  dedi.

Yaklaşan Öğrenci Konseyleri seçimlerine de değinen ve görüşlerini aktaran Kılavuz “Öğrenci Konseylerinin bulunduğunuz üniversitelerde temsiliyet noktasında sahip olduğu önemi hepiniz biliyorsunuz. Akabinde yapılacak Ulusal Öğrenci Konseyi seçimleri de Türk Gençliği adına söz sahibi olmak, vatan ve millet uğruna yapılacak faydalı faaliyetlerin, ülkemizde gençliğin yaşadığı sorunlara ilişkin yol gösterici çözümler sunmak ve ses getirmek adına oldukça önemlidir.Bu noktada sizlere düşen görev bulunduğunuz üniversitedeki konseyleri kazanmanız bunun neticesinde Ulusal Öğrenci Konseyi’ni İslami gereklere göre yaşayan, Ülkücü fikriyata sahip bireylerle yeniden şekillendirmenizdir. Seçim süreci boyunca masaların etrafında oturup, insanların size gelmesini beklemeyin. Çevrenizle iletişiminizi kuvvetlendirin. Üniversitelerinizde ve bulunduğunuz illerde gençlerin yaşadığı sorunlara yönelik olarak çözümler bulmaya çalışın. Seçimlerin öncesinde ve sonrasında stratejilerinizi bu temellere oturtun. Yolumuz elbette uzun ve çetindir. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.