Ülkü Ocakları’nda Bayrak Değişimi

Ülkü Ocakları’nda Bayrak Değişimi

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde Niyazi Bahçeci’nin askere gitmesiyle boşalan Ülkü Ocakları Başkanlığına İlker Duran atandı.

Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı Niyazi Bahçeci’nin vatani görevini yapmak için askere gitmesiyle yerine İlker Duran atandı. 34 yaşındaki İnşaat Mühendisi İlker Duran’ın evli ve iki çocuk babası olduğu bildirildi. Burhaniye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçe Başkanı İlker Duran’ın yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu. Ayhan Güngör, Can Yılmaz, Furkan Celep, Hüseyin Emre Balkan, İlyas Güder, Kamil Şahin, Murat Güngör, Tolga Gültaş, Uğur Genç, Uğur Işıktaş, Mert Türker, Meriç Kuşoğlu ve Alpay Coşkun oldu.

BU MUKADDES GÖREVİ LAYIKIYLA YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı İlker Duran, yeni yönetimin atanmasıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, ”Türk İslam davasına gönül vermiş kalbi din ,vatan ,bayrak ve millet aşkıyla dolup taşan pek kıymetli dava arkadaşlarım, atalarımızdan süregelen Türk teşkilatlık tekamülü ile İl ocak başkanımız sayın Kazım Çalışkan beyefendinin takdirleri doğrultusunda ülkü ocakları başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Bu gurur ve onur verici ,sorumluluğu yüksek, özveri gerektiren bu mukaddes görevi layıkıyla yapmak için can siparane elimden geleni yapacağımı kamuoyuna bildiririm.” dedi.

TÜRK MİLLETİ VAR OLDUKÇA ÜLKÜCÜLÜK DE OLACAKTIR

Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı İlker Duran, ”Ülkücülük Türk milliyetçiliğinin özel adıdır. Türk milleti var oldukça ülkücülük de olacaktır.Herkesin ülkücü olması beklenemez. Ama Türk milletini, milletler mücadelesinde birinci sıraya yükseltme hedefine ulaşmak isteyenler, kesinlikle Türk milliyetçisi olmak zorundadır. Türk milliyetçiliğinin siyasi , kültürel ve sosyolojik olarak kurumlaşmış haline Ülkücülük denir. O halde her ülkücü önce Türk milliyetçisidir. Türk milletinin hizmetindedir. Şahsım olarak böyle bir hizmete layık görüldüğüm için çok heyecanlı ve onurluyum.” dedi.

BİZİM DAVAMIZ TÜRK İSLAM DAVASIDIR

Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı İlker Duran, ”Bizim davamız Türk İslam davasıdır. Türk Tarihinden günümüze kadar bu bayrağı nice yiğitler serden geçip layıkıyla yapmaya çalışmış, görevini yapmış ve bir sonraki dava arkadaşına görevini devretmiştir. Bu dava bir nevi bayrak yarışı olup görev süresi biten her bir nefer bir sonraki nefere teslim etmiştir. Bugün Burhaniye’miz de de bir değişime gidilmiş ve bayrak değişimi hasıl olmuştur. Şahsımdan önceki dava arkadaşım kıymetli kardeşim Niyazi Bahçeci reis’e yapmış oldukları hizmetlerden dolayı hem ülkü ocakları hem de şahsım adına teşekkür ederim.” dedi.

BOZKURT YÜREKLİ ÜLKÜCÜLERİZ

Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı İlker Duran, ”Bizler Türk İslam davasına gönül vermiş her bir nefer yaratan aşkıyla, İslam ve Türklük aşkıyla yüreği kavrulan Türk ülkücüleriyiz. Din uğruna ,vatan uğruna kim var diye sorulduğunda etrafına bakmadan ben varım diyen bozkurt yürekli ülkücüleriz. Bizler hep buradayız yeni dönemde de yeni sorumluluklar almakta bir an olsun tereddüt etmeyen neferleriz. Türk tarihinden günümüze kadar süregelen binlerce şehidimizin birer timsali olan Türk bayrağı olarak burada yani Burhaniye’deyiz.” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI HOCA AHMET YESEVİ’NİN YETİŞTİĞİ KÜLTÜR VE İLİM OTAĞIDIR

Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı İlker Duran, ”Bu davaya gönül vermiş her bir ülküdaşımız bizler için çok ama çok değerli ve şahsına münhasır kıymetlidir, saygıdeğerdir. Ülkü ocakları her bir neferin yetiştiği , büyüdüğü ve kor ateşte bir kılıç misali ince ince nakış nakış işlendiği Hoca Ahmet Yesevi’nin yetiştiği kültür ve ilim otağıdır. Şahsımdan öncede şahsım zamanında da bizimle gerek gönül bağı gerekse faal olarak görev yapan her bir ülküdaşımızın yüreği herkesi kucaklayacak derecede geniş ve verimkardır.Her ülküdaşımız bizim için kıymetli ve saygıdeğerdir. Bizlerin hayalleri yoktur, planları vardır. Gayemiz İnşallah Allahın da izniyle kayı otağında yanan ateş misali Burhaniyemiz’de yanan bu bozkurt ateşini daha da harlatıp göğe ulaştırmak ve herkesin göreceği seviyelere çıkarmaktır. Türk İslam davasına gönül veren her bir nefere selam olsun.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.