Ülkü Ocakları'ndan 12 Şubat Kurtuluş Günü Mesajı

Ülkü Ocakları'ndan 12 Şubat Kurtuluş Günü Mesajı

Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanlığı, 12 Şubat Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

12 Şubat Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz, Kakramanmaraşlıların atalarından yadigar bir memleket meselesi olduğunu hatırlatarak, Milli Mücadele yıllarında Kahramanlık destanı yazanların emanetini nesilden nesile aktaracaklarını söyledi.

BİZLER İSTİKLAL MADALYALI ŞEHRİN BAĞRINDA IŞIL IŞIL PARLAYAN KIVILCIMLARIZ

Türk Kurtuluş savaşının başlangıç noktası olarak Anadolu’ya bağımsızlık için umut ışığı olmuş Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Herkesin ki ne meselesi bilemeyiz. Ama bildiğimiz bir gerçek var. O da memleket meselesi. İşte atalarımızdan bize yadigar kalan tek mesele. Canlarınız, kanlarınız, şan ve şereflerinizle bizlere bıraktığınız emanet ezelden ebede yüreğimize ilmik, ilmik nakış, nakış işlenerek nesilden nesile aktarılacaktır. Ana rahmine düşende, toprağa gidende bilecek ki asil ecdadın emaneti ilelebet yaşayacak, yaşatılacaktır. Çünkü bizler İstiklal madalyalı şehrin bağrında şimal rüzgarları ile Akdeniz meltemlerinin çakıştığı o eşsiz zirvelerde ışıl ışıl parlayan kıvılcımlarız.'' dedi.

KAHRAMANMARAŞ'IN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milli Mücadele yıllarında ''ya istiklal ya ölüm'' ahdinin gereği olarak Şehadet Şerbeti içmiş Kahramanları rahmet ve minnetle anan Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz, ''Bizler Kahramanmaraş'ız. Bizler Kahramanmaraş'lıyız. Atamız bir, andımız bir bizim. Kurtuluş günümüz kutlu olsun. Bu vesile ile; Sütçü İmam’ı, Abdal Halil Ağa’yı, Rıdvan Hoca’yı, Ali Sezai Efendi’yi, Arslan Bey’i, Avukat Mehmet Ali Kısakürek’i, Şehit Evliya’yı, Mıllış Nuri’yi, Yörük Selim’i, , Senem Ayşe’yi, Muallim Hayrullah’ı, Doktor Mustafa’yı, Çakmakçı Sait’i, Çuhadar Ali’yi ve adlarını sayamadığımız nice kahramanları bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.'' dedi.'' dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum