Ülkü Ocaklarından Bilime Tam Destek

Ülkü Ocaklarından Bilime Tam Destek

Bilim ve Teknoloji Haftası olması nedeniyle saraçlar caddesinde etkinlik düzenleyen Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı , Mikroskop ile gençliği bilime davet etti .

İl Başkanı Barış Gündoğdu Bilim ve Teknoloji haftasıyla ilgili şu sözleri söyledi ;

Bugün Saraçlar caddesinde düzenlediğimiz etkinliklerle Edirne halkımızı Mikroskop ile hücreleri incelemelerini ve Astronot kıyafetiyle anı bırakmalarını sağladık . 

Türk Gençliğini Astronot ve bilim Adamı&Kadını olmaları için bu uğurda ilk adımı Saraçlar caddesinde atmalarına vesile olduk . 

Türk gençliğini Bilime ve Teknolojiye ilgi duymaya davet ediyorum .

Ülkü Ocakları Bilim, Teknoloji ve Çevre birimi Başkanı Mücahit Demir , Bilim ve Teknoloji Haftasıyla ilgili Önemli açıklamalarda bulundu . 

Başkan Mücahit Demir ; 

Gelişmenin ve ilerlemenin ana koşulu bilim ve teknolojidir. İnsanlık, var olduğu tarihten bu güne kendisine rahat yaşam koşulları sağlamak için bilim ve teknoloji alanında birçok araç ve gereci uygulamaya koyarak başarıya ulaşmıştır. Belli bir bilgi birikimi olmayan insanlardan, toplum adına faydalı işler yapmaları beklenemez.

Bilim ve teknoloji, günümüzde büyük bir hızla gelişmekte ve değişmektedir. Bugün kullandığımız araçların bir çoğu bilimin ve teknolojinin eseridir. Daha basit bir şekilde açıklayacak olursak; okulda kullandığımız, kalem, kitap, defter gibi ders araçlarının tümü, bilim ve teknoloji sayesinde olmuştur. Tüm bu araç ve gereçler rahat yaşamamızı sağlar.

Bilim adamlarına ve bilime hak ettiği önemi veren, bilimsel çalışmaları destekleyip ilerlemesini sağlayan ülkeler hızla kalkınmışlardır. Bu bağlamda Ülkü Ocakları olarak Türk gençliğini Bilime ve Teknolojiye davet ediyoruz . dedi .

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.