Ülkü Ocakları'ndan Çok Önemli Çağrı

Ülkü Ocakları'ndan Çok Önemli Çağrı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı yine muhteşem bir projeye imza attı. Paylaşmanın ve dayanışmanın yaşatılması adına örnek olan Ülkü Ocakları, soydaşlarımızın yaşadığı gönül coğrafyamıza kurban bayramı vesilesiyle ulaşmaya hazırlanıyor.

İşte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yaptığı o açıklama..

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, paylaşmanın ve dayanışma kültürünün toplumda yaşatılmasına yönelik yaptığımız çalışmalarımız son sürat devam etmektedir.

Bu çalışmalarımız, bir taraftan ülkemiz sınırları içerisinde devam ederken diğer taraftan zulüm ve savaş şartları altında olan soydaşlarımızın yaşadığı gönül coğrafyamızda da gayretle sürdürülmektedir. Türk Milleti’nin büyük bir aile olduğunu göstermek adına yaptığımız bu yardımlarla; gönüller arası köprüler inşa edilmekte, kardeşlik bağları gelecek nesillere taşınmaktadır. Bu şiar ile, geçen seneki Kurban Bayramı yardım kampanyasında Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde okuyan öğrenci arkadaşlarımıza, Bakü’de bulunan Karabağ Gazileri’ne, Srebrenitsa’da gazilerimiz ve savaş malullerine, Afganistan’da Özbek Türkleri’ne, Kosova’da evladı fatihanın torunlarına; Tataristan’ın başkenti Kazan’da, Türkmeneli’nde ve Kırım’da ise ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza yönelik kurban kesimleri tertip ettik. Kurban Bayramı’nı Türkmeneli’nde soydaşlarımızla geçirerek bağışladığınız kurbanları ve nakdi yardımları kendilerine bizzat ulaştırdık.

Ayrıca zulümden ve baskıdan dolayı kendi topraklarından ayrılmak zorunda kalarak Türk’ün son yurdu Anadolu’ya gelmiş olan Doğu Türkistanlı soydaşlarımız ve Irak ve Suriye Türkmenleri için de kurban keserek bayram sevincimizi paylaştık. Yine Kırım Türkleri’nden oluşan Ankara’nın Günalan Köyü’nde, Afganistan Özbekleri’nin yaşadığı Hatay’ın Ovakent Köyü ve Tokat’ın Evrenpaşa Mahallesi’nde, Konya-Kulu’da bulunan Nogay köylerinde, Kırgız Türkleri’nin kurduğu Van-Erciş Ulupamir Köyü’nde ve Doğu Türkistanlı soydaşlarımız için Kayseri’de de kurban kesimi gerçekleştirdik. Bağışların bir kısmını da ülkemizdeki şehit ailelerine ve diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak büyük bir aile olan Türk milletinin yanında olmaya çalıştık.

Bu senede vekaleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz.

Önümüzdeki Kurban Bayramı münasebetiyle, aziz milletimizin ve ülküdaşlarımızın bizlere emaneti olarak gördüğümüz vekaleten kurban bağışlarınızı

Yurtdışında;

 • Halep ve Kerkük

 • Kazakistan,

 • Bosna-Hersek,

 • Kosova,

 • Afganistan,

 • Kırım,

 • Azerbaycan

Yurtiçinde;

 • Kırım Türkleri’nden oluşan Ankara’nın Günalan Köyü

 • Afganistan Özbekleri’nin yaşadığı Hatay’ın Ovakent Köyü

 • Afganistan Özbekleri’nin yaşadığı Tokat’ın Evrenpaşa Mahallesi

 • Konya-Kulu’da bulunan Nogay köyü

 • Kırgız Türkleri’nin kurduğu Van-Erciş Ulupamir Köyü

 • Doğu Türkistanlı soydaşlarımız için Kayseri’ye

ve ülkemizdeki diğer ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.

Tüm vatandaşlarımız 690 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekaletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecek ve kurbanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşabileceklerdir.

Şimdiden yapacağınız ibadetlerin ve kurbanlarınızın kabul olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz eder, zulmün son bulduğu bir bayram geçirmemizi temenni ederim.

yardim.png

Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı

ÜlkücüMedya
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.