Ülkü Ocakları'ndan Flaş Açıklama!

Ülkü Ocakları'ndan Flaş Açıklama!

Ülkü Ocakları Olarak İhtar Ediyoruz!

20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde terör örgütü yandaşları tarafından kahpece şehit edilen Ülküdaşımız, teşkilat başkanımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katillerinin yargılandığı dava, aradan geçen 2 yıldan fazla zamana rağmen hala bitirilmemiştir.

Üniversitenin terör örgütlerinin yuvası haline gelmesine engel olmak yerine, Türk Milliyetçisi ve Ülkücü öğrencileri sindirmeyi kendisine amaç edinmiş olan zamanın Ege Üniversitesi Rektörü ve yönetimi ise kasıt ve ihmallerinden dolayı hala yargı karşısına çıkarılmamışlardır. Halbuki bu kişiler ve Emniyet kuvvetleri içerisinde kasıt ve ihmali olanlarla ilgili suç duyurularımız bulunmakta, adaletin önüne çıkarılıp yargılanmaları yönündeki taleplerimiz ısrarlı bir şekilde, devamlı surette tekrarlanmaktadır.

Ülküdaşımızı bıçaklayarak şehit eden hainler, sözde üniversite öğrenciliği kisvesine bürünmüş terör örgütü maşalarıdır. Bu tip kanı bozuklar, terör örgütü tarafından çeşitli yöntemlerle ve kasten üniversitelere gönderilmişlerdir. Maksatları eğitim öğretim değil, üniversiteleri terör örgütü adına karıştırmaktır. Türk Milliyetçisi ve Ülkücü, vatan sevdalısı öğrenci arkadaşlarımız ise eğitim hayatlarında başarılı olup vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak hizmet etmeyi amaçlamakta, maalesef bu tip bölücü odakların hedefi haline gelmektedirler.

Bu şerefli mücadeleyi yıllarca “karşıt görüş” kavgası şeklinde lanse eden ve üniversitelerin, dolayısıyla memleketimizin içinde bulunduğu tehlikeyi gözlerden kaçırmayı amaçlayan, olayın vahametinin algılanmasını engelleyip meseleyi basitleştirmeye çalışan birtakım ulusal basın unsurları da bilerek terör örgütlerinin bu faaliyetlerine destek olmuşlardır.

Dünün Ülkücü katili, dış odaklı hareket eden bölücülerin sözcülüğünü ilke edinmiş sözde medya organında şehidimiz Fırat Çakıroğlu ile ilgili yapılan haber manidardır. Zira söz konusu bu haberin hareket noktası samimiyet değil, uğruna her türlü kahpeliği reva gördükleri namussuz siyasetleridir. Elinde Ülkücü kanı olanların, zihninde yabancı ve zararlı ideolojilerin izleri bulunanların bu meseleyi kirli hesaplarına alet etmelerine asla müsaade edilmeyecektir. Söz konusu haberi yayımlarken yaptıkları alçak planlarının ve sinsi amaçlarının farkında olarak asla bu tuzağa düşmeyeceğimiz ve bu aşağılık zihniyetin mensubu medya organlarına dahi koz verecek bir tutum içerisine giren, sürekli olarak kendi sahasında top çevirip Ülkücüleri oyalama gayretinde olan üniversite yönetimini de es geçmeyeceğimiz bilinmelidir.

Üniversitelerdeki bölücü yapılanmaların faaliyetlerine karşı demokratik tepkilerini gösteren Türk Milliyetçisi, Ülkücü öğrencilerin susturulmaya çalışıldığı, çeşitli disiplin cezalarına maruz bırakıldığı ve hatta öğrenim hayatlarına son verilmesi yönünde üniversite yönetimleri tarafından kararlar alındığı tüm Türkiye’nin malumudur.

Buna karşın, üniversite içerisinde kardeşimiz Fırat Çakıroğlu’nu şehit eden soysuzların ise, tutuklu olarak cezaevinde bulunmalarına rağmen Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından korunup kollandıkları, üniversite ile ilişiklerinin dahi kesilmediği görülmektedir. Bu durum üniversite için bir utanç vesikasıdır. Üniversite içerisinde terör örgütü adına cinayet işlenmiş olması nasıl olur da o katilin üniversite ile ilişkisinin kesilmesine yeterli görülmemektedir? Üniversite yönetimi, teröristleri üniversiteden atmak için daha fazla ne yapmalarını beklemektedir? Bu tutumla kim veya kimlere, hangi karanlık odaklara hizmet edilmektedir?

Dünyanın en büyük gençlik hareketi olan Ülkü Ocakları olarak ihtar ediyoruz; adını dahi anmak istemediğimiz o katilin, kansızın üniversite ile ilişiği derhal kesilmelidir, kesilecektir. Gelişmeler takibimizdedir.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
5 Mayıs 2017

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.