Ülkü Ocakları’ndan PKK’nın Üniversitelerde Yapılanmasına Tepki

Ülkü Ocakları’ndan PKK’nın Üniversitelerde Yapılanmasına Tepki

Bölücü terör örgütü PKK‘nın üniversitelerdeki örgütlenme, çoğalma ve dağ kadrosuna eleman temini çabası 13 yıllık AKP iktidarında hiç olmadığı kadar yaygınlaştı. Bu dönemde PKK sempatizanı öğrenciler üniversiteleri adeta terör kampına çevirdi.

İhanet sürecinde daha da göz yumulmasıyla terör örgütü pek çok üniversitede etki alanını genişletti. Bu süreçte PKK’ya karşı en büyük set her zaman olduğu gibi Ülkü …

Bölücü terör örgütü PKK‘nın üniversitelerdeki örgütlenme, çoğalma ve dağ kadrosuna eleman temini çabası 13 yıllık AKP iktidarında hiç olmadığı kadar yaygınlaştı. Bu dönemde PKK sempatizanı öğrenciler üniversiteleri adeta terör kampına çevirdi. İhanet sürecinde daha da göz yumulmasıyla terör örgütü pek çok üniversitede etki alanını genişletti. Bu süreçte PKK’ya karşı en büyük set her zaman olduğu gibi Ülkü Ocakları ve ülkücü gençler oldu. Bu uğurda Fırat Çakıroğlu gibi vatan sevdalısı gençler örgüt tarafından şehit edildi ya da yaralandı.

Hacettepe Üniversitesi gibi bir çok üniversitede yapılanmasını sürdüren PKK terör örgütü üyeleri, öğrencileri hedef haline getiriyor. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ‘ne ziyaret düzenleyerek PKK’lı teröristlerin öğrencilere karşı düzenledikleri saldırılar hakkında bilgi aldı. Büyük bir ilgi ile karşılanan Kılavuz, konuyu yakından takip edeceklerini ve durumun gerekli kurumlara iletileceğini bildirdi.

Üniversite kampüsünde Olay Kılavuz ile birlikte yürüyüş yapan Ülkücü öğrenciler, yaşanan durumun Hacettepe Üniversitesi’nde daha kötü olduğunu ve bir çok üniversitede de PKK’lı teröristlerin öğrenciler üzerinde baskı kurduğunu dile gelirdi. Diğer yandan Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları’nın resmi web sayfası üzerinden bir süre önce “Ülküdaşlarımız için ödeyemeyeceğimiz bedel yoktur” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.