ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TERÖR AÇIKLAMASI

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TERÖR AÇIKLAMASI

''Dün Van’da, bugün ise Elazığ ve Bitlis’te meydana gelen hain terör eylemleri sonucu yaşamlarını yitiren şehitlerimizin acı haberleri, bizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir. İsimleri

İsimleri farklı ama amaçları aynı olan ve güzel ülkemizi bölmeye ve kargaşa yaratmaya çalışan bu terörist saldırılar karşısında, devlet ve millet olarak tek yürek olmaya devam edeceğiz. Bu hainler hiçbir zaman emellerine ulaşmayı ve devletinin yanında bütünleşmiş olan Türk Halkı’nı bölmeyi başaramayacaklardır.

“Türkiye gün geçmiyor ki, teröre yeni kurbanlar vermesin. Türk milletinin hür ve bağımsız yaşama hakkını, ülkemizin toprak bütünlüğünü ve asayişini sağlamak için vatan evlatları toprağa düşmekten çekinmiyor. Kahraman güvenlik güçlerimiz, Çanakkale ve milli mücadele kahramanlarının bayrağını elden ele taşımaya devam ederek tarihimizin altın sayfalarına şerefli isimlerini yazdırıyorlar.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak, vatan savunmasında görev almış bütün şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.Türkiye gündemini uzun süredir bölücü terörün belirlemesi ve her geçen gün şiddetini artırıyor olması, karşı mücadelenin yetersizliğini ve hatalarını sorgulamamızı emrediyor. Evvela terörün uluslararası siyasetin bir parçası olduğu ve dış destek olmadan varlığını sürdürmesinin mümkün olmayacağı gerçeği göz ardı edilmemelidir. Son dönemde terör örgütlerinin faaliyetlerindeki artış, Türkiye üzerinde hesapların da yoğunlaştığının göstergesidir.Hükümetlerin ilk görevi, vatandaşlarının huzur ve güvenliğini sağlamaktır. Türkiye’de terör şehirlerde kol gezmekte, bombalar patlatıp can almaktadır. Güvenliğimizden sorumlu yetkililerimiz ise tıpkı olaydan sonra yangın söndürmeye çalışan itfaiye teşkilatı gibi çalışmaktadır.

Oysa onların asli görevi milli güvenliğimize yönelik tehditleri önceden haber alarak tedbir almaktır.Ülkemiz üzerinde hesabı olan devletlerin taşeronluk görevini yapan terör örgütlerinin faaliyetlerini önlemenin yolu caydırıcılıktır. Kamu güvenliğinden sorumlu olanlar, çağımızda devletlerarası mücadelenin terör örgütleri üzerinden vekâletler savaşına dönüştüğü gerçeğini idrak edemediği sürece, Türkiye terörizme mahkûm kalmaya devam edecektir. Canımızı yakanın canını yakacak caydırıcı tedbirler almadan, küresel güçlerin beslediği terör örgütlerinin dilediği yerde dilediği zaman eylem yapmalarını önlemek mümkün değildir. Bunun yolu ise, Türkiye’nin savunmasını bir bütün olarak ele almaktan ve güvenlik konseptini değiştirmekten geçmektedir.

Dış politikada yalnızlaşmış, içeride vatandaşını etnik ayrıştırmaya tabi tutmuş bir zihniyetten huzur ve güvenliği sağlamasını beklemek abesle iştigaldir.Özellikle fetö ve pkknın el ele verdiği, ışid terörünün ise bunlara paralel olarak ilerleyişini sürdürdüğü şu elim günlerde, bir terör örgütü diğerinden ayırt edilmeden hareket edilmelidir. Bunun sorumluluğu ise hükumet yetkililerine düşmektedir.Bizler bu melun oyunun karşısında birer Halid bin Velid olmaya adayız.. Vatan müdaafasında canını yitirmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. mücadelesini sürdüren tüm kolluk kuvvetlerimize ise Cenab-ı Allah’tan ‘El Aziz’ ismi hürmetine güç ve kuvvet niyaz ediyorum.”

İBRAHİM HALİL YILMAZ

ÜLKÜOCAKLARI KİLİS İL BAŞKAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.