Ülkü Ocakları'ndan Uyuşturucuya Hayır Yürüyüşü

Ülkü Ocakları'ndan Uyuşturucuya Hayır Yürüyüşü

Rize’de Ülkü Ocakları ve MHP’nin desteğiyle Çaykur Rizespor’un taraftar grupları öncülüğünde uyuşturucuya karşı yürüyüş düzenlendi.

Rize Ülkü Ocakları Başkanlığı ve MHP Rize İl Başkanlığı’nın desteğiyle, Süper Lig’in Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor’un taraftar grupları öncülüğünde düzenlenen ‘Uyuşturucuya Hayır’ yürüyüşüne bir çok STK temsilcileri, İl Gençlik Spor Müdürlüğü yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

DAMARLARINDAKİ ASİL KANI KİRLETME 

‘Uyuşturucuya Hayır’ yürüyüşü için 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık, Atatürk Caddesi’nde 100 metrelik Türk bayrağı ile yürüdü. Buradan Cumhuriyet Caddesi’ne inen kalabalık, ‘Rize uyuma gençlerine sahip çık’, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ ve ‘Damarlarındaki asıl kanı kirletme’ şeklinde sloganlar atarak, Tuzcuoğlu Memiş Ağa Parkı’na kadar yürüdü.

DEVLETİMİZİN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELESİNE HALK OLARAK DESTEK OLDUK

53 Kolordu taraftar grubu lideri Ali Yılmazoğlu, ‘Uyuşturucuya Hayır’ yürüyüşüyle ilgili yaptığı açıklamada, ”Rize’de gençliğin madde bağımlısı olmaması için uyuşturucu ile savaşta elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Şehrimizde son zamanlarda yaygınlaşan uyuşturucu maddelerin kullanımı gitgide artmakta, toplumun huzuru ve geleceği açısından büyük tehlike arz etmektedir. Devletimizin bu konuda yapmış olduğu mücadeleye ek olarak Rize halkı olarak bu mücadeleye katkı sağlamak amacı ile bu yürüyüşü düzenledik. Bu işin sadece emniyet ve savcılığın mücadelesi ile çözümlenmeyeceği, birlik beraberlik olduktan sonra bu işin çözüme kavuşturulacağına inancımız tamdır. Bu kutlu yürüyüşe katılan herkese teşekkür ediyor ve ilerleyen dönemde uyuşturucuya karşı bilgi amaçlı toplantılar düzenleyeceğimizi, bu konu için elimizden geleni yapacağımızı duyururuz. Sözlerimize son vermeden ‘damarlarındaki asil kanı kirletme’ sözü ile bütün herkesi gençliğimize, şehrimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.