ÜLKÜCÜ HAREKETİN İLK ŞEHİDİ RUHİ KILIÇKIRAN DUALARLA ANILDI

ÜLKÜCÜ HAREKETİN İLK ŞEHİDİ RUHİ KILIÇKIRAN DUALARLA ANILDI

Ülkücü hareketin ilk şehidi Ruhi Kılıçkıran, Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen mevlid programında dualarla anıldı.

Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına bağlı Ülkü Evinde gerçekleştirilen mevlid programına; Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat YÜKSEL ve beraberinde Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı katıldı.

Gerçekleştirilen Mevlid Programına ilişkin açıklamalarda bulunan Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat Yüksel: “Ülkücü Hareketin şehitler kervanının yolbaşcısı, ilk şehidimiz, ilk kanımız Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz 4 Ocak 1968 tarihinde Ankara İlahiyat Fakültesinde okuduğu dönemde eli kanlı koministler tarafından İftar vaktinde şehit edilerek davamızın şehitlik yolundaki yolbaşçısı olmuştur. Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bizde üniversite teşkilatımız ile birlikte Site yurdu kantininde, eli kanlı hainler tarafından kasıtlı olarak çıkartılan tartışmanın ardından kurşunlanarak, şehitlik mertebesine ulaşan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz başta olmak üzere yarım asırlık davamız yolunda şehadet mertebesine ulaşmış olan şehitlerimiz için mevlid okuttuk ve dualarla onları andık. Binlerce şehidimizin kanıyla, zorlu ve çetin günleri geçiren ve bu günlere ulaşan Ülkücü Hareket biz Türk Gençliğine emanettir. Tarihi şan ve Şeref’le dolu olan Ülkücü Hareketimiz için kanlarıyla, canlarıyla mücadele eden aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Unutmak, Tükenmektir. Unutmayacağız!” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum