Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor

Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor

Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehadetinin 8. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinliklerle Ülkü Ocakları tarafından anılıyor.

Ege Üniversitesinde eğitimini sürdürürken pkklı teröristler tarafından saldırısı sonucu vefat eden, Ülkücü Şehit  #FıratYılmazÇakıroğlu şehadetinin 8. yıl dönümünde rahmet ve dualarla anılıyor.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu PKK'lı teröristler tarafından şehit edilişinin bugün 8. yıldönümü. Ülkü Ocakları tarafından çeşitli etkinliklerle anılan Çakıroğlu bugün de anılıyor.

20 Şubat 2015'te, Ege Üniversitesi kampüsünde PKK'lılar tarafından uğradığı saldırı sonucu hayatını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu, vatanperver, ülkücü ve insani yapısı itibariyle herkes tarafından sevilen birisiydi.

Peki Yılmaz Çakıroğlu kimdir? Fırat Yılmaz Çakıroğlu nerelidir? Çakıroğlu neden şehit edildi? Çakıroğlu ne zaman şehit edildi?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu kimdir?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 1 Ocak 1991'de Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya geldi. Çok genç yaşlarında Ülkü Ocakları’nda yer aldı. Çakıroğlu, eğitim hayatında çok başarılı bir öğrenciydi. Ege Üniversitesi'nde Ülkü Ocakları temsilciliği yaptı. Çakıroğlu, 20 Şubat 2015 tarihinde, Edebiyat Fakültesi'nde PKK ve Gençlik yapılanması olarak bilinen YDG-H terörist öğrenciler tarafından kahpe bir saldırı sonucu şehit oldu.

Ege Üniversitesi'nde öğrenciler arasında çıkan kavgada, 7 kişi yaralanmıştı. Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan Sosyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurullah Semo tutumlanmıştı. 7 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Fırat Çakıroğlu’nun ölümünden sonra Tarsus'da anısına yaşam boyu spor merkezi ve Nazilli'de adını taşıyan park yapıldı. Elvankent'de Çakıroğlu adına hatıra ormanı da bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.