Yenimahalle Ülkü Ocakları'ndan Açıklama

Yenimahalle Ülkü Ocakları'ndan Açıklama

Kıymetli dava arkadaşlarım;

Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun ki, bize bu kutlu dava’da, böylesi mübarek bir sancağı taşımayı nasip etmiştir. Ülkü Ocakları çatısı altında toplandığımız ilk günden bu yana, makam farkı gözetmeksizin teşkilatımızın varlığı, birliği ve dirliğini ayakta tutabilmek adına hepimiz gecemizi gündüzümüze kattık. Haramdan kaçıp, helale sığındık, büyüğümüzü sayıp küçüğümüzü sevdik, Ülküdaşlarımızın her hakkını koruduk, savunduk, ardında durduk. Birimizin ayağına taş değse diğerimizin canı yandı.

 

Bu Vatanın ha ekmeğini yemişim, ha kurşununu diyerek vazifeyi üstlenmede en önde görev almak için birbirimizle yarıştık. Her daim Allah’tan korkup, kuldan utanarak yaşadık bunun için çaba sarf ettik. Gün oldu belki şahsi yanlışlarımız oldu, düzeltmek için çaba sarf ettik kul’uz neticede. Ama asla yanlışa doğru demedik. Üç kuruş uğruna ne davamızdan, ne kavgamızdan, ne de sevdamızdan vazgeçtik. Şundan eminim ki; Hepimiz Vatan aşkını beşeri aşkların üzerinde tuttuk, en çok ona sevdalanıp, en çok ona yandık. Bu uğurda her türlü kişisel zevkten vazgeçip feragat ettik.

 

Bin yıllık düzenimiz, Atalarımızdan teslim aldığımız cesaret, inanç ve Milli sevda bize Vatan için verilebilecek her şeyin üstünde olan canımızı dahi seve seve verme kabiliyetini sunar. Bu topraklar üzerinde doğup büyüyen hiçbir can yoktur ki Vatanın selameti adına canından vazgeçmesin.

Canımızla ölçtüğümüz kutlu sevdamız için sırtlandığımız sancağı bize teslim eden, sevdamıza ortak olan, bizimle yürüyen, ardımızdan gelen ve yol gösteren bütün Ülküdaşlarımıza sonsuz teşekkürü borç bilirim.

Bu vesile ile her daim desteğini bizlerden esirgemeyen ve bu görevi sahşıma lâyık gören Kıymetli Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Ahmet Tatlı Başkanımıza Teşekkürlerimi Sunarım.

Bizleri yanlız bırakmayan desteklerini esirgemeyen yanımızda olan Buyuklerimizden, Ülküdaşlarımızdan ve Dava Arkadaşlarımızızdan Allah Razı olsun.

Yenimahalle Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin YILMAZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.