Yozgat Ülkü Ocakları'ndan Öğrencilere Aşure İkramı

Yozgat Ülkü Ocakları'ndan Öğrencilere Aşure İkramı

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı Muharrem ayı münasebetiyle Bozok Üniversitesinde okuyan öğrencilere fakülte önlerinde aşure ikramında bulundu.

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman aşure dağıtımı sonrası yaptığı açıklamada; “Muharrem ayının onuncu gününe aşure günü denilmiş ve insanlık tarihindeki Peygamberlerin hayatlarında vuku bulan Hz. Adem (a.s)’ın tevbesinin kabulü, Hz. İbrahim (a.s)’ın Nemrutun ateşinden kurtulmaları, Hz. İsa (a.s)’ın  doğumu ve semaya yükseltilmesi, Hz. Nuh (a.s)’ın tufandan kurtuluşu  gibi bir kısım hadiselerin bu güne tekabül etmesi, aşure gününe kutsiyet atfetmiştir.

Ayrıca muharrem ayı bizlere, ciğerlerimizi dağlayan Kerbelayı hatırlatan aydır. Kerbela; Resulümüzün “Cennet gençlerinin efendileri” sözüyle taltif ettiği, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın iki ciğer parelerinden biri Hz. Hüseyin Efendimizin ve yetmişten fazla mü’min’in şehit edildiği yerdir. Bu vesileyle şehitlerin efendisi Rahmet Peygamberinin çiçeği cennet gençlerinin seyyidi ümmetin gözbebeği Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor. Siz din gönüllüsü kardeşlerimin, halkımızın ve tüm İslam aleminin Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.