Yozgat Ülkü Ocakları'nın Türkmenlere Yardım Tırları Yola Çıktı

Yozgat Ülkü Ocakları'nın Türkmenlere Yardım Tırları Yola Çıktı

ozgat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı tarafından 04 Aralık’ta Bayırbucak Türkmenleri için başlattığı yardım kampanyası sonrası 2 tır dolusu yardım Cumhuriyet meydanından Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yozgat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Duran Küçükduman yaptığı açıklamada; Yardımları bizzat kendilerinin teslim edeceğini söyledi.

YOZGAT KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

İl Başkanı Küçükduman, Ülkü Ocakları eğitim ve Kültür Vakfı olarak Bayrıbucak Türkmenlerimize başlatmış olduğumuz 15 günlük kampanya dahilinde Yozgat’tan 2 tır’a yakın gıda ve eşya topladık. Yozgatlı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Bu kampanyamızı başlatmakta vesile olan tüm arkadaşlarıma da bizzat teşekkür ediyorum. Peygamber Efendimiz’in (SAV) dediği gibi “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir” hadisinden yola çıkarak Yozgat kendine yakışanı yaptı. Bu günde birazdan Hatayıon Bayırbucak Yayla Dağı denilen yere gidip orada Türkmen soydaşlarımıza Yozgat Ülkü Olacakları Başkanı olarak bizzat kendimiz teslim edeceğiz” dedi.

BİZZAT KENDİM TESLİM EDECĞİM

2 Tır dolusu gıda, giyim, su gibi yardımları ulaştıracaklarını söyleyen Küçükduman, “Yardım kampanyasında kahvaltılık, çay, şeker, un, bulgur, nohut, baklagiller dediğimiz ürünler, ayakkabı, yatak, yorgan,yardımları toplayarak kampanyamızı tamamlamış olduk. Bu yardımları bizzat gidip kendim teslim edeceğim. Buradan herkese teşekkür ediyorum. Allah herkesin yaptığı yardımı yerine ulaştırmayı nasip eylesin. Bizde bu kampanyada vesile olduğumuz için insanların hayır duasını bekliyoruz ülkü ocakları olarak. Ayrıca bizi bu kampanyada yalnız bırakmayan Yozgat valimize de çok teşekkür ediyoruz, Allah onlardan da razı olsun” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.