Zonguldak/Gökçebey Ülkü Ocakları Atatürk'ü anma programı düzenledi

Zonguldak/Gökçebey Ülkü Ocakları Atatürk'ü anma programı düzenledi

Zonguldak/Gökçebey Ülkü Ocakları 10 Kasım Münasebetiyle Atatürk’ü anma gecesi düzenledi.

Programa Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Oğuzhan Yıldırım, Asena Teşkilatları İl Başkanı Aybüke Avşar, Zonguldak Ülkü Ocakları teşkilatlandırma birim başkanı Sinan Gökgöz, Kozlu Ülkü Ocakları Başkanı Tugay Erol, Çaycuma Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Keskin, Devrek Ülkü Ocakları Başkanı İsa Dereli, ve Zonguldak Ülkü Ocakları yöneticileri, Gökçebey MHP ilçe Başkanı Sezgin Karademir yönetimi ve Gökçebey’li vatandaşlar katıldılar.
 

Programa Gökçebey Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Zeki Maloğlu'nun konuşmalarıyla başlandı.

 

Zeki Maloğlu :Hepiniz bildiği gibi 78 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik ve bunun münasebetiyle bizler Gökçebey Ülkü Ocakları olarak sizlere bunu anlatabilmek, içimizde yaşadığımız duyguları sizlere aktarabilmek adına bugün burada böyle bir program hazırlamayı düşündük. Burada bizimle beraber katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

 

Gökçebey Ülkü Ocakları olarak bu yola baş koyduğumuzda hepimizin hayali belli bir yerlere gelmekti. Çünkü geçmişini bilmeyen geleceğine yön çizemez. Gökçebey’de bizde gençlerimize yön çizebilmeleri adına bu ocaktaki hareketimize hız vermek adına, elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Bizim tek düşüncemiz Gökçebey’deki gençlerin en iyi şekilde yetişmeleri, bizlerden bir şey öğrenmeleri, bizim aldığımız ocak düsturuyla onları yetiştirmemiz ve geçmişle gelecek arasında köprü kurmaktır. Zonguldak bildiğiniz gibi kömür kenti ‘’kömür işlenirse elmas olur işlenmezse kömür olarak kalır’’ bizimde yapmak istediğimiz Gökçebey’deki gençlerimizi elmas haline getirmek inşallah bu yolumuzda muvaffak oluruz.

 

İl Ocak Başkanım Sayın Oğuzhan Yıldırım beyin sayesinde diğer ilçe ocak başkanlarımın yardımlarıyla, Milliyetçi Hareket Partisi Gökçebey İlçe Başkanım Sezgin Karademir ve diğer MHP ilçe başkanlarımla, değerli abilerimizle, Gökçebey’de bu ocak kültürünü yayacağız. Dedi.            

 

Geceye Yeni Camii imamının kuran tilavetiyle devam edilip, Günün anlam ve önemini belirten Yapımcılığını Kemal Danacının üstlendiği 3 Boyutlu kısa ''Atatürk'' belgeseli izletildi, Ortaöğretim teşkilatına mensup genç öğrenciler şiir okudular. Ve son olarak Gökçebey Ülkü Ocakları’nın düzenlediği kompozisyon yarışmasında Asena Teşkilatları mensubu ''Yazgülü Kadam'' 1. seçilerek Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Sayın Oğuzhan Yıldırım bey'den hediyesini aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.