Ülkü Ocakları'ndan Açıklama

Ülkü Ocakları'ndan Açıklama

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Vatanın kurtuluş reçetesinin yazıldığı, egemenliğin millete dayandırıldığının ilan edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 97.yıldönümünü iftiharla kutluyoruz" dedi.

Büyük zorlukların yaşandığı, milletin; istikbali için canından, malından ve kendinden vazgeçtiği, adanmışlığın zirveye ulaştığı, millete hizmetin her şeyin önüne geçtiği, bağımsızlığın tek meşale olarak yandığı bir Cuma günü kurbanlarla, dualarla ve büyük bir kenetlenme ile açılan millet meclisi; kurtuluş ümitlerini artırmış, milli mutabakatı doruk noktasına çıkarmış ve tek gücün millet olduğu gerçeğini haykırmıştır.

Yedi düvelin kutsal vatanımıza çöreklendiği bir süreçte millet meclisi; gücünü milletten alarak bir yandan düşmana karşı cephe savaşlarını yönetmiş bir yandan da demokrasinin, cumhuriyetin ve egemenlik kaynağı olarak milletin hakimiyetini güçlendirmiştir. Bu büyük ve kutlu mücadele sayesinde bağımsızlık ve Türklüğün bu topraklardaki hakimiyeti tescillenerek aydınlık yarınların, parlak bir istikbalin kapısı aralanmıştır. Büyük Millet Meclisi’nin varlığı bu bakımdan anlamlı ve etkisi sonsuza dek sürecek bir istikbalin temel yapı taşı hüviyetindedir.

O dönemde millet meclisi sayesinde elde edilen kazanımlar, demokrasi kültürü, milletin hakimiyeti; bugün çocuklarımızın bağımsız bir ülkede özgürce yaşamasını sağlamış, millete dayanmayan hiçbir gücün yaşama şansını imkansız bırakmış, Türklüğün bu coğrafyada ebed müddet varlığını tescil ettirmiştir. Bu; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, vatanın istikbali için her şeyden vazgeçen necip milletimizin bizlere bıraktığı en kutlu mirastır. Bu kutlu miras, bu cumhuriyet sonsuza dek yaşayacakır. Her hususta millet tek dayanak noktası olmaya devam edecektir.

Buradan hareketle vatanın kurtuluş reçetesinin yazıldığı, egemenliğin millete dayandırıldığının ilan edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97.yıldönümünü iftiharla kutluyoruz. Egemenliğin tek ve gerçek sahibi Türk Milleti’nin ve yarınlarımız olan çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimizle tebrik ediyor, tüm çocukların gözyaşlarının dindiği bir dünya için 23 Nisan'ın bir milat olmasını temenni ediyoruz. Bizlere böylesi kutlu bir vatanı emanet bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için her türlü fedakarlığı yapan büyük Türk milletinin her bir ferdini, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.