Ülkü Ocakları'ndan Kızıl Elma Açıklaması

Ülkü Ocakları'ndan Kızıl Elma Açıklaması

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Türk gençliğinin önüne çıkarılan engelleri tek tek yıkarak Kızılelmasına ulaşacağını söyledi.

İzmir'de 12 Ada için adaları temsilen 12 sancak altında toplanıp 'İstiklal İçin Kararlılık' yürüyüşü proğramında dile getirdiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Musul, Kerkük, Adalar ve Batı Trakya'nın geri alınmasıyla ilgili sözlerini tekrar hatırlatan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Türk gençliğinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedefini Kızılelması kabul ederek, önüne çıkarılan engelleri tek tek aşarak Kızılelma hedefine ulaşacağını söyledi.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN HEDEFİ ÜLKÜCÜLERİN KIZILELMASIDIR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik de dâhil Batı Trakya'yı Türk Hudutları içine katacağım.'' sözlerini sosyal medyadan paylaşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, ''Bizim imanımız, inancımız tamdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu hedef ve gayesi bizim Kızılelmamızdır. Türk gençliği önüne çıkarılan engelleri tek tek yıkarak kızılelmasına ulaşacak, Misak-ı Milli'ye ve Büyük Turan Ülküsüne kavuşacaktır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.