Ülkücüler Almanya Türk Federasyon Toplantısında Buluştu

Ülkücüler Almanya Türk Federasyon Toplantısında Buluştu

Almanya Türk Federasyon çatısı altında faaliyet gösteren derneklerin başkan ve yöneticileri bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol Başkanlığında ATF genel merkez Turkuaz Salonunda toplanan Almanya Türk Federasyon çatısı altında faaliyet gösteren derneklerin başkan ve yöneticileri, anadilimiz Türkçenin korunup, kollanması yeni nesile aktarılması konusunda istişarede bulundu. ATF birimleri söz alarak, sorumluluk alanlarındaki faaliyetler hakkında bilgi ve planlanan stratejik çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdiler.

ANADİLİMİZ TÜRKÇENİN ETKİ ALANINI ARTTIRMALIYIZ

ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, toplantıda yaptığı konuşmada, ”Konuşmacıların görüş ve önerileri federasyonumuzun önümüzdeki dönem yapacağı çalışmalar için yol gösterici olacaktır. Teşkilatlarımızın muhtemel gündemine gelen sorunlara el birliği içinde çözüm getirmeliyiz. Anadilimiz Türkçenin etki alanınını artırmalıyız. Bizim faaliyet dilimiz Türkçedir. Dil ve kültürü bizi biz yapan en önemli zenginliğimizdir. ATF olarak bizler her dile ve kültüre saygı duymaktayız. Bizlerin farkı elbette dilimiz ve kültürel zenginliğimizdir. ATF 41 yıllık geçmişinde toplumun farklı da olsa hiç bir değerini hor görmediği gibi, bunları zenginlik olarak görüp saygı çerçevesinde değerlendirmiştir.” dedi.

ÜLKÜCÜ HAREKETİ DE FEDERASYONUMUZU DA KURAN BAŞBUĞUMUZ TÜRKEŞ’TİR

ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, ”Bizler Ülkücüyüz. Ülkücü tavrı olan insandır. Doğrudan birlikten yana her daim tavır alırız. Ülkücülük Almanya’da temsil eden yegane kuruluş Türk Federasyon ve ona bağlı faaliyet gösteren derneklerimizdir. Ülkücü Hareketi kuran merhum Alparslan Türkeştir, federasyonumuzu da bizzat kuran Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ. Birlik ve beraberlik Türk Federasyonlarımız için en büyük sermayedir. Ocaklarımızın karşılaştığı her türlü beladan ancak ülküdaşlarımızın bir birlerine sımsıkı kenetlenmesi ile bertaraf edebiliriz. Bizler Ülkücü hareketin Avrupa’daki temsilcileri olarak bir birimizi sayarak severek kenetlenmeliyiz. Teşkilatlarımızı her türlü fitne ve fesattan koruma kararlılığını taviz vermeden sürdürmeliyiz. Ülküdaşlarımızın hadi ve manevi enerjisi ülkücü harekete nasip olmalı. Teşkilatlarımızın, fikrimizin gereği, karşılıksız, sömürmeden, değerlerimizi istismar etmeden insanlarımıza yarım asıra yakın hizmet götürmesinin en önemli etkenlerden biri Ülkücü Teşkilat disiplinimize ve Ülkücü Teşkilat terbiyemize sahip çıkmamızdan kaynaklanmakta. Teşkilat disiplinimizin ve terbiyemizin en büyük dayanağı şüphesiz “Lider-Teşkilat-Doktrin” terkibidir. Bu terkibi diri ve dinç tutan dinimizin gereği olan ahlakımızdır. Bizim için ahlak Ülkücülüğümüzün mihenktaşıdır. Milletimizin birliğini oluşturan güçlerden biri İslam ahlak ve faziletidir.” dedi.

SOSYAL MEDYAYI DAVAMIZIN HAYRINA KULLANMALIYIZ

ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, ”Teşkilat yapımız büyük ailenin her ferdinin yer bulduğu, dedenin torunuyla, ninelerimizin torunlarıyla sıcak bir ortamda buluştuğu güzide mekanlar olması için elimizde bulunan imkanları seferber etmeliyiz. Büyüklerimizin değerlerini bilerek onların gönüllerini hoş tutmalıyız. Sosyal Medya üzerinden mesajlarımızı, teşkilat faaliyetlerimizi ve gündeme dair açıklamalarımızı paylaşma imkanı buluyoruz. Çağımızın bir gereksinimi olan sosyal medya platformunu davamızın ve teşkilatımızın hayrına, insanlarımıza aydınlatıcı ve birliğimizi pekiştirecek verimlilikte kullanmalıyız.” dedi.

ÜLKÜDAŞLIK HUKUKUMUZU ZEDELEMEK İSTEYENLERE KARŞI UYANIK OLUN

ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, ”Geniş kitlelere ulaşma ve kendisini ifade etme imkanı veren sosyal medya platformunu niyeti hayırlı olmayan ve birliğimizi bozmak isteyen, adını farklı rumuzlarla gizleyen, Ülkücü hareketin kurumsal kimliği içerisinde bulunmayan kişiler tarafından dezenformasyon, kara propaganda ile ülküdaşlık hukuku zedelenmek isteniliyor. Ülkücü teşkilat terbiyesine yakışmayan her türlü söylem ve paylaşımlardan uzak duralım. Ülkücü, her platformda vakurunu ve ahlakını koruyan insandır. Teşkilatlarımızda yapılan çalışmaların daha verimli, faaliyetlerin daha kapsayıcı olması için, birbirimizi daha yakından tanımak ve kaynaşmak için bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duymaktayım.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.