ÜMİT ÖZDAĞ’DAN BOMBA AÇIKLAMA

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN BOMBA AÇIKLAMA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ,Devlet Bahçeli’nin bir koalisyon ortaklığı için ortaya koyduğu kırmızı çizgilerle ilgili eleştirileri değerlendirdi. Bu kırmızı çizgelerin MHP’nin olmazsa olmazları olarak net bir tavırla

 

Son günlerde, Bahçeli ve MHP’ye yönelik haksız bir saldırı ve psikolojik operasyon başlatıldığını savunan Ümit Özdağ, Bahçeli’nin koalisyonu engelliyormuş gibi gösterildiğine dikkat çekti.

MHP’nin kırmızı çizgilerinin Anayasa’da yazan maddeler olduğunu ve bu kırmızı çizgilerden asla taviz vermeyeceğini dile getiren Özdağ, "Birincisi, AKP ile HDP’nin yürütmekte olduğu ve vatandaşın içeriğini tam anlamadığı, en azından bir bölümünü anlamadığı çözüm süreci denen bir süreç var. MHP diyor ki 'Bu süreç Türkiye’yi parçalanmaya götürüyor. MHP eğer bir koalisyonun parçası olacak ise, sadece PKK’ya yarayan bu süreç durdurulacak ve tasfiye edilecektir.' Bunu daha da geniş izah edersek, Türkiye’nin bir bölümünde adı özerk veya federasyon şeklinde bir bölgenin PKK terör örgütü veya bir başka örgüte terk edilmesi, MHP’nin asla kabul edeceği bir husus değildir. Bu duruş aynı zamanda anayasanın 3'üncü maddesidir. MHP, çözüm süreci adı verilen politikalara karşıyız derken, Anayasa'nın 3'üncü maddesini savunmaktadır." Dedi.

Özdağ, "Bu da Anayasa'nın 2'nci maddesidir. MHP, Türkçe dışında bir dilin, 2'nci, 3'üncü resmi dil olarak kabul edilmesine karşıdır ve bu çözüm sürecinin bir parçasıdır. Bu da yine Anayasanın 2'nci maddesini savunmak anlamına geliyor. MHP, İmralı’da Öcalan ile, Kandil’de başkalarıyla, Oslo’da başka bir grupla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin geleceğinin ve yeni anayasasının konuşulmasına karşıdır. Anayasanın 6'ncı maddesinde belirtilen husustur. Özetle, MHP Türkiye’nin toprak bütünlüğünü, bir terör örgütüne teslim olunmamasını ve bir terör örgütünün lider kadrosunun şu veya bu şekilde çıkarılacak bir genel afla serbest bırakılmamasını ve muhatap alınmamasını istiyor." Dedi.

HDP MUHATABIMIZ DEĞİL
Ümit Özdağ HDP’nin siyasal bir parti olduğunu ve fakat MHP'nin muhatabı olmadığını belirterek "HDP, adayları terör örgütü şefleri tarafından, yani ya Kandil’den, ya da İmralı’dan belirlenmiş bir siyasal parti. HDP bir terör örgütü ile iç içe geçmiş ve sadece Türkiye’nin bugününe değil, tarihine de düşman olan bir siyasal parti. Bakın HDP Ermeni sözde soykırımının Türkiye’deki lobisini oluşturuyor. HDP’li belediyeler, ki Van Belediyesi de dahil olmak üzere Güneydoğu Anadolu’da bu tür sözde soykırım iddialarını kabul ediyorlar. Gaziantep’in gazilik ünvanını kabul etmiyorlar. HDP demokratik bir parti değil. Bütün seçim kampanyası boyunca Türk milletine bir algı operasyonu yaptılar. Bu algı operasyonunda sanki karşımızda insan haklarını savunan çiçekler ve böcekler partisi varmış gibi görüntü sergilediler.’dedi.

SANDIK BAŞLARINDA TERÖR ÖRGÜTLERİ HAKİMDİ

HDP’nin Güneydoğu Anadolu’da halk üzerinde çok ağır bir baskı uyguladıklarını ve ben bunu bizzat yaşayıp gördüğünü belirterek; “İkna heyetleri dedikleri PKK heyetlerinin insanları nasıl defaatle ziyaret ederek baskı altına aldıklarını, tehdit ettiklerini biliyoruz. HDP’nin kan akan çeşmeleri duvarlara poster olarak yapıştırdığını biliyoruz. Hepimiz 6-7 Ekim olaylarını hatırlıyoruz. Van’da bu süreçte 480 tane işyeri yakıldı ve yıkıldı. Bunların sadece 260 tanesini Erciş’te yaktılar ve 'Eğer 7 Haziran’da sandıktan bizim istediğimiz sonuç çıkmaz ise 6-7 Ekim’i ararsınız' denilerek insanlar bu şekilde baskı altına alındı. Sadece Van’da, ki bu AKP Van milletvekilinin yaptığı açıklamadır; 600 tane AKP’li müşahit, uğradıkları baskıdan dolayı müşahit kartlarını seçim günü geri vermek zorunda kaldılar. Yani sandık başlarında bir tek terör örgütü hakimdi. Terör örgütünün yandaşları, ellerinde flamalarıyla okulların etrafını kuşattı. Özetle Güneydoğu Anadolu’da demokratik bir seçim olmadı. Gaziantep’te Vatan mahallesinde HDP’ye oy vermeyen kişilerin evlerinin ve araçlarının kalaşnikofla seçimden üç gün sonra tarandığını, ben Gaziantep milletvekili olarak size söyleyebilirim." Dedi.

“PKK 80 MİLLETVEKİLİ BEKLEMİYORDU”

Güneydoğu Anadolu PKK’nın kontrolünde olduğunu belirten Özdağ, “Önümüzdeki dönemde PKK Türkiye içerisinde büyük bir ayaklanmaya girmeyecek. Çünkü 80 tane milletvekilini içeri soktu ve bunu kendisi de beklemiyordu. Suriye’de daha tamamlanacak işi olduğu için, belli bir süre daha Türkiye içerisinde siyaset yollarını deneyecek ve bu arada hem devlet yönetmeyi, hem de kent savaşını öğrenecek.” dedi.

“PKK terör örgütünün bu coğrafyada yaşama şansı yoktur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum