Ünlü Anketciden İstanbul seçimleriyle ilgili bomba açıklama!

Ünlü Anketciden İstanbul seçimleriyle ilgili bomba açıklama!

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, 23 Haziran İstanbul seçimlerine yönelik yaptığı açıklamada, "Kürtlerin tercihi değişti, durum bıçak sırtı"dedi.

YSK'nın iptal kararı sonrası 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul seçimiyle ilgili anket şirketlerinden de tahminler gelmeye başladı. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, "Kürtlerin tercihi değişti, durum bıçak sırtı" ifadelerini kullandı.

Seçimlerin en belirleyici kitlesinin Kürt seçmenler olduğunu söyleyen Mehmet Ali Kulat, "İstanbul seçimlerinin en belirleyici kitlesi; Kürt seçmenler. İstanbul'da yüzde 22'lik Doğu ve Güneydoğu kökenli seçmen var. Bunların 6-7 puanı sürekli AK Parti'de kalıcı olan seçmen kitlesi. Geri kalan 1-2 puanlık marjinal seçmen var ama diğerleri yerel seçimlerde çoğunlukla AK Parti'nin yanında yer alıyorlardı. Ama bu seçim döneminde öyle olmadı" dedi.

'Bıçak sırtı'

Öte yandan Kulat, "Kandil'den yapılan açıklamalar HDP'nin ağırlıklı olarak İmamoğlu'na verdiği destek net olarak ortaya çıkmaya başladı. İmamoğlu ve ekibi o seçim kampanyasında bunu oldukça ortaya çıkarmamaya çalıştılar. Dolayısıyla Kürt seçmenin tercihinde değişiklik olacağını düşünüyorum. AK Parti iyi bir strateji geliştirirse kendi lehine olabilir. Ama şu an itibariyle baktığımızda bir bıçak sırtı durumu söz konusu" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.