• BIST 91.074
 • Altın 214,466
 • Dolar 5,3448
 • Euro 6,0757
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 8 °C
 • Yozgat 3 °C
 • İzmir 9 °C
 • Adana 12 °C
 • Bursa 9 °C

Vatanda Birlik Yolunda "Evet"

Fikri ATILBAZ

Kim ne diye ortalarda gezinmekte ve ne istemekte? Bu karışık durum kendimizi sorgulamamıza, teyit etmemize ve Ülkücü Harekete nasıl bağlı olduğumuzu gösterecektir, göstermelidir. "Hayır"cıların yanında durmak duranları konu mankeni yapacaktır. Bundan öte bir şeye geçmez ve hükmetmeyecektir.

HDP'nin yönetmen kılıklı sinema savaşçısı tam bir hıyanet içinde. Ama "Hayır" cephesinde bulunanlar bu durumu, oldubittiye getiriyor, ne var bunda diyorlar. Bak şu gruplar bu işin karşısındayız "Hayır" cephesinde buluştuk diyorlar. "Hayırcı" cephe yeni bir mutabakat halinde toplanıyor diyorlar ve bu cephenin haklılığını açıklıyorlar. Sözde milliyetçi kaçkınları "Hayır"ı destekliyor. PKK, HDP öyle, Y-CHP başı çekiyor, Aydınlıkçılar bir kafa oluşturmuşlar bu yana doğru diyorlar, karmakarışık bir cephe. Ne ala demi, milliyetçiyim diyenle, bölücüyüm diyen aynı saflarda. Bu mudur adalet! Bu mudur birliktelik, bu mudur mantık!

İnsanları ağızlarından çıkan ve bu çıkanın ne kadar peşinde oldukları bağlar. Şimdi bu lafı söylen Kemal Kılıçdaroğlu, söylediği bu sözün arkasında tüm benliğiyle duruyorsa neyi savunuyorsunuz? Allah aşkına! İşte söylediği ve savunduğu söz: "Biz Hakkari'de Yerel Yönetim Özerlik Şartını getireceğim dedim. CHP Kurultayında söylüyorum Yerel Yönetim Özerklik Şartını mutlaka getireceğiz." Bu mudur hakaniyet?

Bu ne demek ve böyle bir şeyi desteklemeseniz savunur musunuz? Bu mu Y-CHP? Bu mu Lider Kılıçdaroğlu? Atatürk'ün makamı işgal altında, "Yaşasın Türk Milliyetçiliği" diyen Atatürk, bir takım milliyetsizin, etnik kalpazanlığı savunan kişilerin eline düşmüş! Bu nasıl bir yürüyüştür? Bu mezhepçi, ırkçı birliğine açılmış bir kapıdır. Bu Türk Milletine karşı girişilmiş bir harekettir. Bunun kabulü asla mümkün olmaz! Türk Milleti, asla ve kata dejenere edilip, haksız bir kepazeliğin, teslimiyetin içine itilemeyecektir. Bu çamur birliktelik tutmayacak, Türk Milleti asla bu beraberliğin "Hayır"ını kabul etmeyecektir. Ve böyle dağınık bir birliktelik patlamaya mecburdur!

Milli Birliğin devamı için "Evet" de buluşmanın vereceği keyif içinde varlığımızı diri tutalım. Birleşen gönüllerin birleştirdiği sadece ve sadece, Türk'ün birliği ve beraberliği olacaktır. Çatımız tahayyül edemeyeceğiniz sınırlar içinde geniş ve hürdür.

PKK'dan HDP'den, DHKP'den ve Y-CHP'den, Vatan Partisinden, yüzde 1'in altında oy almış partilerin, ÖDP'nin "Hayır" demeleri ne kadar ilginç değil mi?

Nereye gidiyoruz, sonumuz ne olacak? Herkes çok iyi düşünmeli ve yanlışta ısrar etmemelidir. Bu bir oyun değildir! Herkes Türkiye Cumhuriyetini düşünerek karar vermeli ve ona göre hareket etmelidir. Bu oylama geleceğimizle ilgilidir. Bunun getireceklerine ve götüreceklerine dikkatlice bakmalıyız. Türkiye için "Evet" demekle çok kararlı hareket etmeliyiz. Biz sınırlarını bölmekle oyalanan, solun yaptığı gibi demokrasi ve özgürlüğü maske yapan özünü kaybeden bir hareket değiliz. Biz gönlü memleket sevdasıyla yanan, Türk Milliyetçiliğiyle atan kalplerin, derdi Türk, devası Türk, birleştirici unsuru Türk olan bir birlikteliğiz. Sarsılmaz bir birliktelik içinde, Türkiye için bir aradayız.

Türk'e göre biçilen yaşamda birlikte yer akmak isteyenlerle birlikte hareket edeceğiz. Bu birlik ve beraberliğimiz hiç son bulmasın. Ölüme değil de, özgürlüğe giden bu yolda, birlik ve beraberlik içinde, Allah'ın izniyle "Evet" diyoruz. "Evet" diye haykırıyoruz. İlahi birlikteliğimizde "Evet" diye karar vermektedir. Allah muvaffak etsin ve başarılı kılsın!

"Evet" diyoruz, Türkiye Cumhuriyetinin varlığı için! Bu kadar birlik ve beraberlik karşıtının bir araya gelmesi bizi şaşırtmasın, yanıltmasın. Türkiye Cumhuriyetinin birliği ve dirliği için, sonsuza kadar Allah'ın izniyle "Evet".

Doğruda birlik olmak varken, Allah'ın birliğinde buluşmak ve kalbi ve akli duyguda yani "Evet" de birlik olmak varken, gayrı düşmek ne ola? Yaşasın Allah yolunda birlikteliğimiz. Hürriyet aşkıyla, Allah sevdasıyla, "Evet" "Evet" "Evet".

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.