Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz dünyasında hangi sektörde iş yapıyorsanız yapın artık internetten bağımsız bir çalışma ve hizmet ortamı düşünemezsiniz.

Günümüz dünyasında hangi sektörde iş yapıyorsanız yapın artık internetten bağımsız bir çalışma ve hizmet ortamı düşünemezsiniz. Bu da hem internet teknolojilerini ve ağları çok iyi kullanmayı hem de iyi bir web tasarımla rakipleriniz arasından sıyrılmayı gerekli kılıyor.

Bugün bir iyi ve etkili web siteniz yoksa herhangi bir sektörde başarı sağlama imkanınız da pek yok. Neden mi? Değişen müşteri alışkanlıklarıyla birlikte artık satın alma davranışları da değişti ondan. Bugünün müşterileri satın almak istedikleri ürünleri önce web siteleri üzerinden inceliyor, en doğru bilgiye, en kolay şekilde ulaştığı ve tabi hem görsel hem de içerik bakımından etkileyici bulduğu web sitelerini daha çok ziyaret ediyor; hangi web sitesinden daha çok tatmin olduysa satın alma işlemini de o web sitesinden veya o markaya ait bir mağazadan yapıyor. İşte bu noktada devreye iyi bir yazılım firmasının önemi giriyor.tsyazilim.com profesyonel web tasarım hizmetiyle web hizmetlerini en iyi şekilde size sunmaktadır.

Yazılım firmalarının da belli başlı özellikleri ve çalışma prensipleri olması gerektiğini unutmayın ve web tasarım ajansınızı seçerken dikkatli olun.

İdeal Bir Web Tasarım Ajansı Nasıl Olmalı?

Her alanda olduğu gibi web tasarım alanında da hizmet veren pek çok şirket var. Bu da aralarından seçim yapma konusunda işleri biraz zorlaştırıyor olabilir. Ancak web tasarım ajansı seçerken bazı ana kriterleri gözeterek yola koyulabilirsiniz. Örneğin, ilk olarak web tasarım ajansınızın referanslarınızı kontrol edin. Sitenizi size kaç günde teslime edeceğini sorun ve net bir bütçe belirleyin. Sizinle nasıl iletişim kurulduğunu göz önünde bulundurun. Web tasarım ajansının referanslarını kontrol etmek size o şirket ile ilgili iyi bir fikir verecektir. Referansların sitelerini ziyaret edip mutlaka inceleyin. Modern ve şık görünüyorlar mı? Aradığınız soruların yanıtlarını o sitelerde buluyor musunuz? Anlaşılır ve rahat kullanım sağlayan bir tasarım yapılmış mı? Referanslara bakarak bu soruların cevaplarını almanız mümkün oluyor.

Web sitenizin size kaç günde teslim edileceğini önemseyin. Sonuç olarak bir hizmet alıyorsunuz ve alacağınız bu hizmet karşılığında siz de hizmet vermeye başlayacaksınız. Hizmet verdiğiniz sektörde bir an önce işe koyulmak için ihtiyaçlarınıza hızlı yanıt verecek bir web tasarım ajansı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Web sitenizin size hızlı bir şekilde teslim edilmesi kadar teslim sonrasında da yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda hizmet sağlamaya devam ediyor olması önemli. Size yaşayabileceğiniz olası problemlerde teknik desteğini sürdürmeyecek bir ajansla yola devam etmeyin. Web tasarım ajansınızı seçerken bu durumu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Hangi alanda hizmet verdiğiniz web sitenizin dinamiklerini de değiştiriyor. Daha çok başlık, daha çok link, daha fazla görsel, daha fazla içerik gereken sitelerde işler daha karmaşık olabiliyor ve daha uzun sürebiliyor. Etkili bir tasarımla daha fazla bilgi sunmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu alanda gerçekten profesyonel olduğuna inandığınız ve size güven veren bir şirketle yola çıkmalısınız. Tüm bunlar aynı zamanda web tasarım maliyetine de etki eden unsurlardır. Bu nedenle size net bir bütçe sunulması önemli… Daha sonra her yeni ihtiyaçta eklenecek bir maliyet, ayırdığınız bütçenin çok çok üzerine çıkmasına neden olabilir.

Şunu asla unutmayın, web tasarımınızın çok iyi olması elbette önemli ama onun kadar iyi olan bir servis sağlayıcınız yoksa web tasarımınızın iyi olmasının da pek bir anlamı olmuyor. İşte bu nedenle web sitenizin teknik açıdan iyi bir alt yapıyla kurulmasını önemseyin. Bu sayede ziyaretçileriniz sitenize çok daha hızlı ulaşacak, içeride daha rahat bir şekilde dolaşacak ve daha uzun süre sitede kalacak.

Son olarak, web tasarım ajansının iyi bir SEO çalışması yapmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatalım. Etkili bir SEO çalışması sayesinde web siteniz arama motorlarında ilk sıralara yükseliyor. Doğru anahtar kelimeleri ve doğru kodlamaları kullanarak yapılan SEO uyumlu içerik çalışmaları açısından web tasarım ajansının size destek veriyor olmasını önemseyin. Böylece web tasarımınız güzel, şık ve modern olmanın ötesine geçerek size satış, kazanç, rakiplerden sıyrılma ve tercih edilme gibi geri dönüşler de sağlayacak.

Bu Soruları Sorun!

Web tasarım ajansını belirlerken şu soruları mutlaka sorun ve net bir cevap aldığınızdan emin olun:

  • Daha önce hazırladığı web siteleri kullanıcıyı gerçekten çekiyor mu?
  • Web ajansı konum olarak nerede hizmet veriyor?
  • Web siteniz için ne kadar bütçe ayırıyorsunuz? Ayırdığınız bütçenin ihtiyaçlarınızı profesyonel anlamda karşılamaya gerçekten yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?
  • Web tasarım ajansınız web sitenizin güncellemelerini yapmaya devam edecek mi? Yoksa bundan sonra yolunuza siz kendiniz mi devam edeceksiniz?
  • Karşılıklı etkili bir iletişim kurabiliyor musunuz? Ne istediğinizi tam olarak anlayıp isteklerinize doğru cevap verebiliyorlar mı?
  • Çalışmayı düşündüğünüz web tasarım ajansı tarafından daha önce sizin hizmet verdiğiniz alanda farklı bir marka için web tasarım çalışması yapılmış mı?
  • Web tasarım yaptım, bitti diyen bir şirket mi tercih ediyorsunuz yoksa bu hizmetin dışında sosyal medya, SEO, adwords reklamları ve mobil uygulama gibi hizmetler vermesini de istiyor musunuz?
  • Web siteniz masa üstünde olduğu kadar etkili şekilde tüm mobil uygulamalarda da çalışabilecek mi?

TS Yazılım ile tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve beklentinizin ötesinde bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.