WhatsApp’tan koronavirüs kararı! Mesajlar kısıtlanacak

WhatsApp’tan koronavirüs kararı! Mesajlar kısıtlanacak

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüsle ilgili asılsız mesajların önüne geçmek için mesajlarda kısıtlama uygulama kararı aldı.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsAppyeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde sıkça meydana gelen asılsız mesajlar zincirinin önüne geçmek adına mesajlarda kısıtlamaya gitti. Kullanıcılar bundan böyle her bir sohbette sadece bir kez mesaj iletebilecek.

Tek mesaj iletilebilecek

Dünya çapında 2 milyardan fazla insanın kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının neden olduğu bilgi kirliliğini engellemek için radikal bir karar aldı. WhatsApp, bundan böyle her bir sohbette kullanıcılarına sadece tek bir mesaj iletme kısıtlaması getirdi.

"Amaç, bilgi kirliliğinin önüne geçmek"

Dünya çapında 70 binden fazla insanın öldüğü koronavirüs ile ilgili bilgi kirliliğinin önüne geçmek için böyle bir adım atıldığı açıklanırken, "Biz, kişisel bir mesajlaşma platformu olarak bu tür mesajların yavaşlatılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz." ifadesi kullanıldı.

Salgından önce 5 mesaja kadar izin vardı

Koronavirüs salgınının başladığı günden beri bu tür mesajların arttığına dikkat çekildi. Eskiden kullanıcıların bu tür 5 mesajı paylaşmasına izin veriliyordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.