Yalçın Topçu'dan Hollanda açıklaması

Yalçın Topçu'dan Hollanda açıklaması

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu; son dönemde Avrupa Birliği ile ilişkiler ve son olarak Hollanda’da yaşanan saldırılar sonucu ortaya çıkan gerginlik ortamı üzerine yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Avrupa Birliği ülkeleri; özellikle de Almanya ile Hollanda, AB’nin dağılma aşamasından duydukları paniği faşist bir anlayışla ve davranışla Türkiye üzerinden gidermeye çalışmakta, Türkiye ile kendisini ilgilendirmeyen bir meseleyi gerekçe yaparak, tarihi husumetlerini açığa vurmaktadırlar. Bu ülkeler ve Hollanda mütekabiliyet esasları çerçevesinde her türlü karşılığı alacaklardır.

Ülkelerinin adı ne olursa olsun, Ayyıldız ile düşman olmayı tercih edenler bunun bedelini ödeyeceklerdir. Hollanda çok kısa zamanda vatandaşlarımıza, ülkemize karşı bu antidemokratik, Nazi anlayışlı, atlı-itli, polisli ve basın yoluyla yaptığı faşist saldırılarının hesabını diplomatik ve siyasi çerçevede, uluslararası hukuka uygun olarak verecektir. AB battığını, buna karşı Türkiye’nin yükseldiğini biliyor ve bunu engellemeye çalışıyor. Ama buna güçleri yetmeyecek. Halkımız 16 Nisan’da “evet” mührüyle FETÖ, DEAŞ, BTÖ (PYD-PKK) örgütlerine, Türkiye düşmanlarına ve onların yandaşlıklarını yapan AB ülkelerine dersini verecektir.”

Avrupa Birliği ülkeleriyle ilişkilerde Gümrük Birliği Anlaşması ve ülkemizde misafir ettiğimiz mültecilerle ile ilgili yeniden değerlendirmeler yapılması gerektiğini savunan Topçu; “AB ülkelerinin bu tutumuna karşılık, benim kanımca, Türkiye’nin Gümrük Birliği komedisini derhal gözden geçirilmesi; onların ortak, bizim ise pazar olmamızın sonlandırılması düşünülmelidir. Diğer taraftan Türkiye Hükümeti ülkemizde bulunan 3 buçuk milyonu aşkın misafirimizin ‘uluslararası hukuk’ çerçevesinde seyahat özgürlüğü haklarını kullanmalarına yardımcı olmalıdır” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.