• BIST 89.962
 • Altın 215,561
 • Dolar 5,3717
 • Euro 6,0917
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 7 °C
 • Yozgat 6 °C
 • İzmir 11 °C
 • Adana 12 °C
 • Bursa 10 °C

Yargıya Darbe Yapıp Fırat'ın Kemiklerini Sızlatmayın

Fikri ATILBAZ

 

Kime güvenceğiz? Güvenmek zorunda olduğumuz en yetkili kurumların ne halde olduğunu biliyorsunuz. Böyle bir kurum yok. İnsanlarda kurumlara uygun hareket edince, güvensizlik bir deryaya dönüşüyor. Issız deryanın içinde titrek bakışlarla ufuk çizgisinden uzanan bir el arıyorsunuz, Yunus Peygamberi ağzında taşıyan yunus balığını bekliyorsunuz; uzana uzana, çıka çıka okyanus ötesinde ikame eden, Hz. İsa'nın şahsi manevi olarak geldiğini söyleyen bir din tüccarının, hayal tacirinin gerçeğe benzer silueti karşınıza çıkıyor.

Kurtulmak için elini uzatanlar yanıyor, boğulmak için zamanını bekliyorlar. Ölüme terk ediliyorlar. Devlet tarafından sahipsiz bırakılan millet, yurtlarda, okullarda, dershanelerde, her gün Türklüğe söven gazetelerde, beyin yıkayan televizyonlarda,  kaybolup gidiyor. Faizsiz dedikleri kazanç düpedüz faiz olduğu halde, diğer bankaların faiz oranında kazanç sağlayan bankalarının açılışını Devlet yetkilileri yapıyor.

1932'lerdeki Kadro hareketi gibi yapılanıyorlar, yeraltı yetmiyor, aleni açığa çıkıp, göstere göstere, söyleye söyleye, istedikleri kadroları elde edip, Devletin kilit noktalarına yerleşiyorlar. Onlara bu hakkı verenler, verirken de onlarla birlikte hareket edip, onlara laf söyletmeyenler, şimdi de suya sabuna dokunmayan, görüntüde bir temizlik harekatı başlatıyorlar.

Okyanus ötesinde oluşturdukları dalgalarla kıyılarımıza darbe olup çarpan girişimde bulunuyorlar. Beyler şimdi temizlik zamanıysa, öncelikle iktidar partisi içini temizlemelidir. Darbe girişiminden sonra bile 74 ilin Emniyet Müdürleri bunların emrindeki adamlarsa, hükümet bırakın iğneyi, mızrağı kendisine sokmalı.

Çünkü iş iğne, çuvaldız boyutunu çoktan geçmiştir. Şiş bile kurtarmaz. Minareyi çalanlar, artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Yalanlarını dini kıssaya çevirenlerin, himmetlerle dünyayı kurtaracak olanların, Amerika'yı Müslümanlaştırmak için orda olanların, dünyanın dümenine Amerika'yı oturtanların peşine takılanlar şimdi kandırıldık demekle yetiniyor, bizim de yetinmemizi istiyorlar.

Vatikan'ın Dinlerarası Diyalog Konseyinin parçası olanların, fikri hala iktidar olmalı ki, "Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır." diyen Gazi Mustafa Kemal'in karşısında, Atatürkleştirmeye çalıştıkları, onunla kıyasladıkları kişiler vasıtasıyla İzmir'i kirletiyorlar, Türk Milletine karşı nefret kusan, kin tüküren, Türkiye için fesat yuvası olan bir makamı altın tepsi içinde 94 yıl sonra bugün İzmir'e atıyorlar.

Ne bir güven sağlanıyor ne de adalet!

Adalet nereye gizleniyor anlayamıyorum. Taksirli adam öldürmeden tutuklanan, alkollü araba kullanan bir zat için 239 günde beraat veren yargı, yaklaşık 600 gündür, şahitleri, gizli tanıkları dinlediği halde, suçları sabit olduğu bilindiği halde, kararı Türk Milleti adına vereceği yerde, Fırat Yılmaz Çakıroğlu davasında durmadan geciktiren yargısıyla Türk Gençlerini adaletsizliğe hapsedenler, gerenler, sizin adaletiniz parası olanlardan yana ve Türk düşmanlarından yana mı?

Bir insanın çocuğunun ölüsü üzerinden pazarlık yapması ne demek? Kan parası vererek alkollülerin adam öldürme rahatlığı nereden kaynaklanıyor? Yoksa yıllar önce bir Devlet Yöneticimizin evladının bir bayanı çiğneyip saklanmasından mı?

'Okulları, Ülkü Ocaklarının arka bahçesi yaptırmayacağız' diyen densizler, okulları, polis teşkilatını, askeriyeyi, yargıyı, bunları yöneten hükümeti cemaatin arka bahçesi yaptırdınız da ne oldu? Şimdi temizlemeye çalışıyorsunuz!

Sayenizde dağdan şehirlerimize inen öğrenci kılığındaki militanlarca şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu davasını bile korkudan, tahrik unsuru olur diye sonuçlandıramıyor, katillerini İdama, hiç değilse ağırlaştırılmış müebbede çarptıramıyorsunuz.

Kahpe düzenin yiğit çocukları Ülkü Ocaklarını, Türkiye'yi yıkma girişiminde bulunan, beraber yürüdüğünüz darbecilerle, Türk ve Türklük karşıtı Marksist- Leninistlerle, etnik bölücülerle, emperyalistler ve onların hizmetinde olanlarla bir tutuyorsunuz ya… Sizlere, Allah akıl fikir versin!

Adalet sağlansın diye illa paranın miktarı mı konuşulmalı?

Bir daha açıkça söylüyorum, bunların asker imamı, yargı imamı, polis imamı, kuvvet komutanı imamı var. İyi de bütün bunları koordineli çalıştıran, idare eden, üst akıla direkt kırmızı telefonla bağlanan 'Politik İmamı' bulamazsanız temizlik işinde, sadece Bank Asya'da hesabı var olan insanları ihraç etmekle bu işte hiçbir zaman başarılı olamazsınız.

Yargıda da bu aksaklıklar bitmez, Fırat'ı şehit eden köpeklerin umudunu artırır, bazıları için de, rüzgar gibi adil olamayan adaleti sağlarsınız.

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.