Hoca Ahmet Yesevi Camii'nin yaşam merkezi olmasına karar verildi

Hoca Ahmet Yesevi Camii'nin yaşam merkezi olmasına karar verildi

Kocaeli'de bulunan Hoca Ahmet Yesevi Cami Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından gerçekleşen incelemeler sonucu yaşam merkezi olmasına karar verildi.

Kocaeli'nin Derince Yeni Kent Mahallesi'nde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Cami, Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından gerçekleşen incelemeler sonucu yaşam merkezi olmasına karar verildi. İnceleme programına Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti İlçe Başkanı Koray Merdan, Bölge Koordinatörü Hasan Ayaz katıldı. Derince Hoca Ahmet Yesevi Camii'nin tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini, en kısa sürede caminin ibadete açılacağını söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hoca Ahmet Yesevi Camii'nin aynı zamanda çocukların ve gençlerin güzel vakit geçirebilecekleri, eğitim alabilecekleri önemli bir eğitim-kültür merkezi olacağını ifade etti. 

Ezanlarımız hiçbir zaman susmayacak!

Kocaeli Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, milletin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini her zaman daim kılmak adına Hoca Ahmet Yesevi Camii'nin aynı zamanda yaşam ve kültür merkezi olmasının önemli olduğunu, camide küçük çocuklara da eğitim vereceklerini söylerken Kocaeli'de camiler, cemevleri ve mescitler için her türlü ihtiyaç doğrultusunda atım attıklarını ve atmaya devam edeceklerini dile getirdi. Vatandaşların taleplerinin kendisi için önemli olduğunu bu yüzden vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda önceliklerini belirlediklerini söyleyen Kocaeli Belediye Başkanı Büyükakın: "Şahadetleri dinin temeli olan ezanlarımızı susturmaya  kimsenin gücü yetmeyecek. Milletimizle beraber geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Hizmetlerimizle, gönül bağımızla, değerlerimizle, inançlarımızla, kültürümüzle, insanımızla velhasıl her türlü zenginliğimizle Anadolu coğrafyasının tüm kadim özellikleriyle burada var olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.