• BIST 90.529
 • Altın 213,679
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 1 °C
 • İzmir 12 °C
 • Adana 11 °C
 • Bursa 10 °C

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti

Fikri ATILBAZ

Gazete sayfalarında (pek değil), monitör ekranlarında, sosyal ağ sayfalarında genç görünen, hatta çocuk sayılacak kişilerin yerli yersiz eleştirilerine bakarak, bunların bizim yaşadığımız, beslendiğimiz kaynaktan beslenmelerinin mümkünü yoktur. Eleştirilerine bakıyorsunuz, yavan ve tutarlı değil. Bir gencimiz soruyor: "CHP'yle çatı adayı çıkaran bahçeli değilmi" ne diyelim güzel kardeşim; memlekette sözünün değil de, oyunun ağırlıkta olduğu parti Y-CHP olduğunu sizde biliyorsunuz, bizde. Bu noktadan bakarak, ne yaptığımızı çok daha net anlarsınız. Yoksa gerisi lafı güzaftır. Bugün yapılan da böyle bir öneriyi AKP'ye verdirebilmektir. Bunun için Lider Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederim.  Cumhuriyete karşı, Atatürk'ü sevmeyen birine böyle bir öneriyi verdirmek, kim ne derse desin, kolay bir iş olmasa gerek!

Kim olursanız olun, benim Cumhuriyetim, "Atatürk Cumhuriyeti"dir diyebiliyorsanız ya da Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyettir, önemli olan budur. Yoksa özerk bölgelere ayrılmış, alelade bir özerk bölge mensubu olmuş Türk olmak, kime hayır sağlayacaktır? Devletin içinde düzen kanunlarla sağlanacak olduktan sonra, bu isyan niye? Türk'e, HDP'nin, Y-CHP'nin, Vatan Partisinin uygun gördüğü alanlarda mı yoksa Ülkücü diye ortaya çıkan mozaikin parçalarının uygun gördüğü yerde mi yapılanmalarını hak göreceğiz? Ancak girişilen anayasa maddelerini, değişikliği ile elde edilecek olan Türksüz bir Cumhuriyet değil, egemenliğin Türk'te olacağı bir Cumhuriyettir.

Bu anayasa değişikliğinde hiç olumlu bakmadığımız şekilde, bazı insanlarımızın, gerçek bir Türk düşmanı olan HDP'lilerle aynı noktada bulunmanız bizi üzmüş bulunmaktadır. Düne kadar Ülkücülere taş atmak değil de, kurşun sıkarak kalleş pusularda pusu kuran Doğugillerden medet umanların amacı nedir? Nasıl bir devlet, nasıl bir ülke istemektedirler? Yoksa amaçları, ülkeyi fetret devrinde olduğu gibi bölmek ve bölünerek güçlü olacağı, federasyon kurarak güçlü bir ülke yaratacaklarını mı düşünüyorlar?

Çıktığımız bu yol, çok güçlü ve katılımcılarına bakılırsa riskli bir yoldur. Ülkenin bölünmesini isteyen ne kadar müptezel varsa bir arada hareket etmektedir. Karşımızdaki günah çok büyük bir günahtır. Böylesi oluşumlardan doğan çocuğun ne olacağını bilemeyiz. Ancak Yaradan aşkına doğrudan yana tavır almamız gerektiğini biliyor, kanlı, Türk düşmanlarıyla bir arada olamayacağımızı deklare ediyoruz. Bu sarih yolda, önümüze çıkarılan yollara sapmadan doğruya erişeceğimizi biliyoruz. Bir insan bu kadar kuduzun saldırısına nasıl maruz kalır?

Allah'a şükürler olsun ki can düşmanı gözüken cenah bile doğru yolu bulmuşsa ve Türkiye Cumhuriyeti diyorsa, Türkiye'yi etnik çembere bölmek isteyenlerin idraki sonucu Ülkemizi bölecek olan unsurların temizlenmesine çalışmakta olduğumuzu söyleyelim.

Olay budur, Türk'ün ülkesini korumasına sessiz kalamayız. Sorun beka sorunudur! Ülkemizin anayasa temelinde Türklükten çıkarılmasına razı olamayız. Bu uğurda uyuyanları uyandırmak zorundayız. Türk olduklarını hatırlatmak zorundayız. Oynanan pis ve şaibeli oyunda namus faktörünü bayrak yaparak yürüyenlere, Türklüğü savunanlara selam olsun.

Anayasal değişiklik istediğimiz şekilde oluncaya kadar, aynı şeyleri savunacağımıza ant içtik. Türklük yerlerde sürünemez, sürünmeyecektir. Türk'ün izin vermedikleri asla yapılmamalı, yapılmayacaktır.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

Sağlıcakla kalın!

 
Fikri ATILBAZ
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.